Останні новини

Темна історія: жителі Голосіївського району збираються на протест проти побудови у парку атракціону

Місцеві жителі вимагають повернути їм тишу та спокій Голосіївського парку

Жителі Голосіївського району збираються вийти на протест проти забудови Голосіївського парку. Мешканці стривожені тим, що на території рекреаційної зони, хочуть звести парк атракціонів. Вони збентежені тим, що статус ділянки понизили і тепер її можуть забудовувати приватники. Серед їхніх вимог - демонтаж гірок та альтанок для харчування біля ставка. Кияни також хочуть громадських обговорень усіх проектів забудови Голосіївського парку.

Про це активісти повідомили на сторінці події у Facebook.

photo5314702951840853708.jpg

Фото "Активна країна"

21 листопада голосіївці зберуться у парку біля пам'ятнику Рильському на мітинг. Вони виступатимуть проти спорудження тут парку атракціонів з допоміжними забудовами, 25 альтанок та двох причалів на озерах, зокрема, Горіхуватському ставку. На їхню думку, ця хаотична забудова зруйнує ландшафт зеленої зони, тоді як влада не звертає уваги на дві вже наявні ділянки рекреації, що стоять заржавілі.

"Громада НЕЗАДОВОЛЕНА рішеннями КМДА надати дозвіл на це будівництво.

Наші вимоги:

Термінове зупинення монтажу гірок для катання на "тюбінгах";

Демонтаж конструкцій;

Демонтаж альтанок для харчування, а по факту – п’янства, на схилі поряд з горіхуватським ставком;

Проведення громадських обговорень по всім проєктам, які розробляються наразі по Голосіївському парку", - заявили організатори зустрічі.

Вони також закликають підтримувати свою акцію хештегами #спотворюютьпарк у соцмережах. На подію збираються прийти 244 людини.

Предісторія

Жителі Голосієва ще 16 листопада отримали відповідь на своє звернення щодо побудови дитячої гірки як частини майбутнього парку атракціонів. Уповноважений Голосіївської РДА запевнив їх, що усі забудови ведуться законно - згідно з інвестиційного плану КМДА та виграного конкурсу на будівництво, яке веде компанія "Активна країна".

Ситуацією також зацікавилася ще одна місцева мешканка. За її словами, ще тиждень тому у парку почали споруджувати тюбінгову гірку. Це не сподобалося жителям, що цінують Голосіївський НПП за тишу та зелень, а працівники одразу ж почали зрубати дерева.

Фото Наталі Бігун

До того ж, з 2008 року парк відноситься до пам'ятнику садово-паркового мистецтва, і такі забудови там наче заборонені.

Проте несподівано у серпні 2019 року 1% земель НПП віднесли до зони стаціонарної рекреації - що означає, що тут можна будувати готелі, атракціони і кафе. До неї й віднесли ділянку з пам'ятником Максиму Рильському, за який тепер борются активісти.

Згодом провели конкурс й вибрали інвестора для "Облаштування зони активних розваг та відпочинку з благоустроєм території у Голосіївському парку імені М. Рильського". Виграло ТОВ "СБОНДС-УКРАЇНА" власником якого до 2018 року була людина з російським громадянством.

Снимок экрана (775).png

Снимок экрана (774).png Проте за тією самою адресою знаходиться компанія "Активна країна", що вже має атракціони у парку, і з відповіді голосіївських чиновників, і забудовує ділянку.

Снимок экрана (784).png

Снимок экрана (778)_LI.jpg

Снимок экрана (776).png

Снимок экрана (777).png

Олена Дєньга, яку збурила ця історія, пише:

"Так, ми злі, так шкода, тому що:

- статус даної території був знижений незаконно;

- конкурс на облаштування території ніяк не узгоджений із загальним планом реконструкції парку (до нього теж багато питань, але це потім);

- атракціон буде комерційним, а значить доступним не всім;

- при наявності в центральному парку зони атракціонів, де можна було організувати подібне, чомусь обраний "смачний" шматок вздовж тихої пішої доріжки;

- окремий біль - місцева живність: на озерах раніше з'являлася сіра чапля (вдумайтеся, в місті сіра чапля!), Вона жила в 100 метрах від майбутнього атракціону на деревах, поки там не спорудили алкобудкі і шум-гам, не сполохали птицю".

"Активна країна" до того ж, не акцентує увагу на інших проблемах парку, пише жінка - громадські туалети, на її думку, важливіші за комерційні парки атракціонів.

Нагадаємо, у київському метрополітені на станції метро “Лук'янівська” з'явились нові покажчики. Табло чорного кольору з білими літерами прикріпили до стелі станції перед входом на перон. На ньому вказані станції зеленої гілки від “Золотих воріт” до “Червоного хутора”. 

Вийти в ефір
08.05