Останні новини

"Тепер свято - це ви": психолог розповів, як із користю провести новорічні канікули, якщо ви в самоізоляції

Як повноцінно відпочити на святкових канікулах

За кілька днів зустрічаємо новий 2021 рік. Оскільки 2020-й приніс нам багато сюрпризів, одним із яких став карантин – то у когось новорічні свята можуть пройти в ізоляції. Як провести Новий рік самому, щоби час пройшов із користю, зробив вас кращим і подарував нові навички – розповість Kyiv Live.

Новий рік зустрічаєш сам

Фото - kiev.vgorode.ua.

Якщо ви в душі не одинак, який обожнює спілкуватись лише із "найрозумнішою в світі людиною", то перспектива провести самому Новий рік може викликати переживання. А самоізоляція з родиною може зродити побоювання на кшталт: "Як же так - всі ходять "по ялинках", а ми застрягли вдома".

Але, виявляється, такий оригінальний формат свят може подарувати навіть нові "відкриття" й піти на користь. Головне, як то кажуть "не дуже паритись" і діяти за обставинами.

А обставини тепер залежатимуть винятково від вас.

Як зустріти Новий рік 2021 і розвантажитись від переживань 2020-го – навіть якщо частина свят припаде на карантин.

Щоби дізнатись, як "не заморочуватись" на карантині і влаштувати собі справжню новорічну розвагу.Kyiv Live поспілкувався із психологом, кандидатом психологічних наук, головним редактором міжнародного наукового журналу Mental Health: Global Challenges (Italy), Радником з питань психічного здоров‘я при PeacFullMind Foundation (член ООН Глобальний Договір), і водночас практикуючим психологом Віктором Вусом.

"Зустріч Нового року та самоізоляція, на перший погляд, речі несумісні. Тим більше, у контексті загальної думки\традиції: "Як Новий рік зустрінеш так його і проведеш"…. Однак…. Скоріш за все, ми будемо змушені перебувати в режимі самоізоляції до появи нової вакцини в Україні (осінь 2021).

Тому, найперша психологічна порада, щоби берегти своє

психічне здоров‘я та гарно провести Новий рік – структуруйте своє життя", - радить експерт.

Новий рік зустрічаєш сам

Тепер свято – це ви

Психолог радить, що не варто прив‘язуватись саме до дати новорічної ночі, якщо ваші плани не дозволяють провести його так, як вам би хотілось.

"Якщо добре все зважити, то на Новому році 01 січня "світ

клином не зійшовся", адже ви можете влаштувати цей важливий день у будь-який підходящий для цього момент. Лише ви обираєте, коли має бути свято. А варіантів удосталь:

а) є ще Новий рік за старим календарем

б) Новий рік за китайським календарем

в) Новий рік за прадавнім слов‘янським календарем (навесні)

г) … можете знайти своє цікаве рішення – і згодом влаштувати

справжню атмосферну гулянку без приводу.

д) врешті-решт, якщо у вас нема "корони", а ви просто не бажаєте тісного спілкування, то можна поїхати у подорож - і забути, що "привид" КОВІДУ "ходить по Європі" (адже туристичні подорожі до певних країн дозволені). Або сходіть пішки у якусь атмосферну частину Києва, де ще не були - на свята всі міста прекрасні", - акцентує психолог.

Розкрити суперсилу

Самоізоляція має безліч переваг – найперше – це час, коли ви здатні зрозуміти більше про себе самого. Адже у кожному з нас дрімає якась суперсила, нерозкриті таланти, на які зазвичай банально бракує часу. То от же він – той шикарний період, коли варто почути себе і подумати про свої бажання і можливості. Це час, у який ви зможете прокачати тіло й розум, зрозуміти, куди рухаєтесь у житті і чого від нього хочете, а також - стати нарешті тим, яким мріяли, бігаючи з роботи на роботу або по гулянках.

"Кожна людина здатна на дивовижні речі, але не кожна знає на

які саме. Тож у час, коли ви перебуваєте в самоізоляції, варто керуватись кількома правилами:

 • не соромтеся розповідати співрозмовникам\друзям\знайомим про свої почуття, цінності, пріоритети…
 • займайтесь тим, що Вам добре вдається, що приносить вам справжнє задоволення
 • щонайменше 30 хвилин на день (5 днів на тиждень) займайтесь фітнес-вправами
 • хоча би 15 хвилин на день присвячуйте фізичній та психічній релаксації
 • дотримуйтесь системної здорової культури харчування
 • навчіться відчувати радість від життя, від функціонування власного організму
 • діліться своєю радістю з оточуючими, "сійте" позитивну

енергію, поважайте та піклуйтесь про оточуючих", - радить психолог. 

Новий рік зустрічаєш сам

Стати кращою версією себе

А ще перебування на самоті – та ще й у прекрасний святковий період – час, коли можна відновити мир у власній душі. Якщо ви самоізолювались із родиною – то це шикарна нагода, щоби зробити унікальне свято і перезавантажити стосунки.

"Відновіть гармонію у душі й своїй родині, - радить психолог. – робіть приємності, які зроблять щасливими:

 • знімайте стрес масажем.
 • робіть приємні "власноручні" подарунки своїй родині
 • не соромтеся надавати руку підтримки один одному, не соромтеся носити дружину на руках, частіше обіймайте чоловіка\дружину
 • започаткуйте у своїй сім‘ї культуру родинних масажів. Адже стрес фізично проявляється у "затислості" м‘язів. І тому масаж допоможе вашому\ій чоловіку\дружині отримати м‘язову релаксацію, психологічно пов‘язати фізичну приємність та душевне полегшення з теплом ваших рук, з вами…
 • власноруч, з душею приготована смачна страва – буде ще однією "стежкою", що допоможе об‘єднати серця Вашої родини, - каже Віктор Вус.

dreamstime_s_131386023-768x467.jpg

І просто будьте щасливими кожен день – і у новому 2021-му!

Із прийдешніми святами! 

Раніше ми писали, що подарувати на Новий рік, якщо ви не хочете купувати банальні речі. У Києві можна придбати оригінальні речі, які піднімуть настрій.

Вийти в ефір
22.04