Останні новини

"Тест на антитіла від COVID-19 є маркетинговим ходом лабораторій", — головний санітарний лікар

Про це Віктор Ляшко заявив у ефірі Kyiv Live

Тест на наявність в організмі антитіл, або так званий ІФА-тест, жодним чином не впливає на рішення лікарів щодо лікування від корона вірусу. Про це в ефірі програми "Добрий вечір" каналу Kyiv Live заявив заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він навіть назвав цей вид аналізу "маркетинговим ходом лабораторій".

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: "Вже відомий номер авіарейсу": Ляшко розповів, кого щепитимуть першою партією вакцини Pfizer

За словами заступника міністра, якщо людина перехворіла на коронавірус, робити ІФА-тест немає потреби. Він нагадав, що для завершення режиму самоізоляції після перших симптомів недуги має минути 10 днів, до яких треба додати ще три дні без ознак коронавірусу.

"Тест на антитіла можна не здавати, оскільки жодних медичних рішень за результатами цього дослідження ми не приймаємо. Це винятково маркетинговий хід лабораторій. І якщо це не рекомендація лікаря, і не певні клінічні дослідження, нічого цей показник нам не дасть", - заявив Віктор Ляшко. 

Крім того, він розповів, що за рекомендаціями МОЗ людина, яка перехворіла на COVID, може робити  щеплення через 6 місяців. Причому, перенесена хвороба не є протипоказом для вакцинації.  

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05