Останні новини

Тим, хто годує дітей неякісними сніданками, загрожує не лише адміністративна, а і кримінальна відповідальність - Рубан

Держпродспоживслужба реагує на звернення з приводу неякісного харчування в школах, а саме сніданків, протягом доби з моменту звернення. Порушникам прописаних норм по харчуванню дітей загрожують штрафні санкції від 37 тисяч, розірвання угод з адміністраціями та навіть кримінальна відповідальність.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів начальник Держпродспоживслужби у місті Києві, лікар-епідеміолог, к.м.н. Олег Рубан.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xIr8TxTHwcE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Він зазначив, що скарги батьків з приводу сніданків, які надходять на гарячу лінію Держпродспоживслужби, обробляються протягом доби. 

“Протягом доби виїжджає бригада, бере забір матеріалів і перевіряє факти, проводить лабораторні дослідження і надає свої пропозиції”, - розповів Рубан.

Якщо буде виявлено порушення зберігання, калорійності або інші мікробіологічні показники з відхиленям., буде застосовано штрафні санкції і буде рекомендовано районній владі а також адміністраціям школи щодо позбавлення права такому оператору.

“Мінімальні штрафні санкції від 37 тисяч гривень, але це залежить від всіх порушень, які буде виявлено”, - поділився чиновник.

У разі, якщо оператор надасть бригаді, яка проводить перевірку, інші продукти харчування, кращі, свіжіші і так далі, то йому загрожує не просто адміністративна, а і кримінальна відповідальність.

Також Олег Рубан закликав батьків не лише виставляти світлини їжі у соцмережу “Facebook”, а перш за все телефонувати на гарячу лінію.

"Ми перевіримо дану ситуацію і проінформуємо про результати через засоби масової інформації", - підсумував голова столичної Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, зважаючи на карантинні правила, діти у школах харчуються по-новому. Учні молодших класів отримують готові ланч-бокси. Проте батьки столичних школярів обурюються - те чим, годують їхніх дітей у школах не те що на смак, а навіть на вигляд не виглядає так, наче воно їстівне.


Вийти в ефір