Останні новини

То що там із Бандери? Столична влада готує апеляцію, щоб відстояти назви проспекту, трьох вулиць та провулка

У мерії вважають неправомірним рішення Окружного адміністративного суду та будуть його оскаржувати

Місто буде подавати апеляцію, щоби оскаржити недавнє рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке повертає колишні "радянські" назви київському проспекту, трьом вулицям та провулку. Мерія вже готує відповідну апеляцію.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу КМДА.

Так, йдеться про недавнє рішення ОАСК щодо неправомірності перейменування таких об‘єктів:

  • вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака;
  • вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова;
  • вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка;
  • провулку Кутузова на провулок Євгена Гуцала;
  • проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Читайте також: Народний артист Євген Паперний розповів про ставлення до мовного закону

Ці вулиці, провулок і проспект перейменували рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 року. 

Натомість 28 січня 2021 року ОАСК частково задовольнив позов, який оскаржував таке "переназивання".

Позивач апелював до того, що перейменування цих вулиць не має відношення до декомунізації, оскільки назви не включені в заборонний список інституту Нацпам’яті. Крім того, у позові також висловлені сумніви щодо правомірності процедури підрахунку голосів у КМДА під час прийняття постанови.

Більше про рішення ОАСК можна почитати тут.

Тепер міська влада готує апеляцію щодо рішення ОАСК - його називають необґрунтованим. Тож, місто планує відстоювати назви проспекту Степана Бандери, вулиць Корчака, Алмазова, Омеляновича-Павленка та провулка Гуцала. 

Станом на 11 лютого рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 січня 2021 року не набрало законної сили.

Нагадаємо:

  • Окружний адмінсуд Києва відмінив постанову КМДА про перейменування низки вулиць. Так, у Києві можуть повернути назви вулиць Кутузова, Суворова, провулок Кутузова та проспект Московський, замість звичних вже проспекта Бандери чи вулиці Михайла Омеляновича-Павленка.
  • Столичний суд призначив покарання двом чоловікам за розбійний напад на неповнолітніх. Один з них проведе за ґратами 7 років та 6 місяців із конфіскацією майна, а інший – 7 років із конфіскацією майна.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
01.03