Останні новини

Топ-чиновник Шевченківської РДА "забув" задекларувати 60 мільйонів доходу, - НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції з квітня 2020 року виявило у високопосадовців нехадекларованого майна на суму 358 млн гривень. "Відзначилися скарбами" заступники РДА, начальники казначейств та навіть міністр у справах ветеранів.

Такі дані опублікувала на офіційному сайті пресслужба агентства.

Невідповідність у деклараціях склала 358 млн грн за 5 місяців - з часу набуття чинності нового порядку, за яким проводять повні перевірки.

"На сьогодні ми завершили перевірку 233 декларацій. Серед осіб, у деклараціях яких встановлено ознаки декларування недостовірної інформації – міністри, заступники міністрів, судді, прокурори та депутати місцевих рад. Матеріали перевірок 42 декларацій, у яких виявлено ознаки злочинів, направлено до НАБУ, ДБР та Національної поліції", – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Найбільшу суму недостовірних відомостей знайшли у таких декларантів:

 • 60,4 млн грн – Віктор Андрєєв, перший заступник Голови Шевченківської РДА у місті Києві;
 • 34,6 млн грн та 29,6 млн грн (у деклараціях за 2018 та 2019 роки відповідно) – Ігор Насалик, колишній Міністр енергетики та вугільної промисловості;
 • 27,4 млн грн – Олег Етнарович, депутат Одеської міської ради;
 • 19,1 млн грн – Олена Глінкіна, депутат Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області;
 • 9,3 млн грн – Василь Коротецький, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Держекоінспекції;
 • 8,2 млн грн – Валерій Клок, директор ДП "Сільськогосподарське підприємство "Олександрівське";
 • 5,5 млн грн – Олександр Холін, директор філії ДП "Укрдержбудекспертиза" у Херсонській області;
 • 4,1 млн грн – Сергій Ніколайчук, колишній заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
 • 3,7 млн грн – Джемма Куценко, начальник юридичного відділу ГУ Державної казначейської служби у Київській області;
 • 3,5 млн грн – Юрій Яремчук, депутат Вінницької обласної ради;
 • 3,5 млн грн – Михайло Гульчій, начальник Управління Державної казначейської служби у Тисменицькому районі Івано-Франківської області;
 • 2,9 млн грн – Юрій Дрьомін, депутат Вишгородської районної ради Київської області;
 • 2,6 млн грн та 2,4 млн грн (у деклараціях за 2018 та 2019 роки відповідно) – Сергій Бессараб, Міністр у справах ветеранів.

НАЗК відправило до НАБУ, ДБР та НП 42 висновки про виявлення ознак кримінального правопорушення. Ще чотири про виявлення ознак адміністративних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП (декларування недостовірної інформації на суму понад 100 прожиткових мінімумів), отримала Нацполіція.

Крім того, агентство склало та направило до суду три протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.

Перевірка інших декларацій триває. З початку перезапуску НАЗК до перевірки взято 721 декларацію 559 осіб. Повна перевірка однієї триває до 120 календарних днів. За наявності підстав перевірку можна продовжити, але не більше ніж на 60 календарних днів.

Нагадаємо, лідер політичної партії Громадський рух "Рідна країна" Микола Томенко розповів про проблеми сміттєзвалищ в столиці. Він зазначив, що корупційна складова та неможливість "зайти" інвестору не дозволяє збудувати сміттєпереробний завод.

Вийти в ефір