Останні новини

Транспорт для VIP-ів: у Антимонопольного комітету є питання до цін на таксі в Києві

Популярні служби таксі завищували ціни в три рази.

Антимонопольний комітет розпочав дослідження цін на таксі із запровадженням локдауну у Києві. Починаючи з 5 квітня, у перший день обмежень у громадському транспорті, вартість поїздки могла сягати тисячі та більше гривень.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на допис голови Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексія Хмельницького у Facebook.

Читайте також: Антимонопольний комітет почав розслідувати стрімке підвищення цін на цукор

Він нагадав, що у зв’язку з обмеженням роботи транспорту у Києві вартість замовлення таксі в Києві зросла у два-три рази в перший день дії дії обмежень, 5 квітня. 

"Про це свідчить інформація в популярних сервісах замовлення таксі, численні повідомлення в ЗМІ та скарги киян. Таких скарг до нашого відділення надійшло дуже багато", - написав Хмельницький.

Особливо багато скаржились на компанії зі значною часткою замовлень у Києві, а саме Uber, Bolt та Uklon.

"Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (зловживання монопольним (домінуючим) становищем)", – заявив він.

Київське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало дослідження щодо дотримання учасниками ринків надання послуг з перевезення пасажирів у м. Києві, а також організації таких перевезень у період посиленого карантину.

Нагадаємо:

  • З понеділка, 5 квітня, Київ почав жити за новими правилами локдауну: громадський транспорт перевозить пасажирів за перепустками, а більшість киян, як передбачалось місцевою владою, мали перейти на віддалену роботу. Проте Google-карти у ранкову годину пік у столиці багровіють від щільних заторів, а ціни на таксі завищені втричі.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
11.04