Останні новини

Третя доза та вакцинація у майбутньому: Білл Гейтс озвучив сценарій розвитку коронавірусної пандемії

Можливо, такі процедури не робитимуться щорічно

Білл Гейтс висловив думку, що третє щеплення від коронавірусу може знадобитися для боротьби з новими штамами. Мільярдер непокоїться, що існуючі вакцини недостатньо ефективні супроти бразильського та південно-африканського варіантів COVID-19. Гейтс заявив, що питання стоїть у тому, аби вибрати, чи збільшити охоплення імунізації населення Америки, додати нову дозу або модифікувати ліки. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на CBS Evening News.

За його словами, усі п’ять компаній, які закупили американську вакцину, розглядають варіант її видозміни. Тож люди, які вже отримали 2 щеплення від хвороби, можуть потребувати третього.

“Я вважаю, це цілком імовірно, що ми будемо мати таку модифіковану вакцину, аби повністю впевнитися, що  коли ці штами вразять США, вони не оминуть того захисту, який вона дасть”, - заявив Гейтс у ефірі новин 16 лютого.

До слова, мільярдер фінансує дослідження у Південній Африці, аби визначити, чи будуть вакцини AstraZeneca, Johnson & Johnson та Novavax таким ж ефективними супроти більш заразних варіантів коронавірусу.

“Зокрема, AstraZeneca має проблеми з цим штамом. А інші дві, Johnson & Johnson та Novavax, є трохи менш дієвими, але все ж достатньо, щоб ми використали їх пошвидше, поки вивчаємо цю ідею модифікації вакцини”, - зазначив Білл Гейтс.

Щодо обов’язкових щеплень у майбутньому, на думку бізнесмена, вони можуть знадобитися, якщо COVID-19 не побороти зараз. Можливо, такі процедури не робитимуться щорічно.

За словами лікаря Скотта Готліба, який очолював американське Управління з контролю за продуктами та ліками, названі вакцини забезпечать достатній захист від нових варіантів коронавірусу навіть за меншої ефективності проти них. Проте він не виключає, що вже восени 2021 року може знадобитися організація прискорених щеплень.

Спостереження за дією вакцини у світі

Тим часом видання The Economist нещодавно опублікувало результати спостережень за ефектом масової вакцинації в Ізраїлі. Ця країна розпочала її раніше за всіх та вже має певні висновки. Кампанію імунізації розпочали два місяці тому з людей старшого віку. Вчені дослідницького інституту Кхаліта день за днем порівнювали групу з 200000 вакцинованих пенсіонерів 60+ з аналогічною групою тих, хто не отримав ліків. Медики вивчали різницю у показниках зараження, порівнюючи результати тестів тих, хто здав аналіз на коронавірус після появи симптомів або контакту з хворим, з тими, хто мав COVID-19 раніше. (Вакциновані отримали принаймні одну дозу препарату).

Після 12 днів спостережень показники груп залишалися однаковими. І лише згодом рівень інфікування серед вакцинованих ізраїльтян впав на третину. Такий нешвидкий спад можна пояснити тим, що деяким пацієнтам вкололи лише одну дозу Pfizer-BioNTech. Чітка клінічна картина з’явиться після повної імунізації, зокрема молодих людей.

А ось вплив масової вакцинації на госпіталізацію в країні було важче виміряти через два суперечливих фактори, кажуть вчені. Це масовий локдаун, що й так знижує рівень загрози інфікування, та поширення більш заразного британського штаму, який цей рівень збільшував. До слова, така комбінація зараз спостерігається у багатьох країнах, тож дуже вірогідно, що ізраїльський сценарій невдовзі розгорнеться й там.

2 січня кількість вакцинованих склала 40% населення. За тиждень до цього у групі пенсіонерів 60+ показник захворюваності зріс на 30%; наступного тижня також. Утім на третій тиждень приріст склав лише 7%. Серед менш вакцинованої групи 40-55 кількість хворих увесь цей час росла стабільно, по 20-30%.

Маючи такі оптимістичні прогнози, Еран Сегал з Інституту Вейцмана та його колеги визначили, що смертність від COVID-19 в Ізраїлі може зменшитися вже на початку березня навіть після завершення локдауна. Вони також допускають, що до кінця лютого вакцинується 80% дорослого населення (інші 20% мають протипоказання або не хочуть щепитися).

Вийти в ефір
05.03