Останні новини

Третина результатів тестування на COVID може бути хибною, - Ляшко

Найнебезпечнішим є хибно негативний результат, бо хвора людина продовжує заражати оточуючих

Результати ПЛР-тестувань на коронавірус можуть мати хибність від 20 до 30%. На точність тесту може впливати людський фактор. Такі ж відхилення мають і експрес-тести на COVID. Таку думку висловив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на інтерв'ю політика виданню Lb.ua.

Щоденні звіти та статистика з захворювання може в реальності мати хибність до третини всієї кількості хворих. Їх може бути більше, або ж менше. Найнебезпечнішим є хибно негативний результат, бо хвора людина продовжує заражати оточуючих. 

Ляшко зазначив, що фактори, які можуть вплинути на точність експрес-тесту, ті ж, що і при заборі матеріалу для ПЛР-тесту.

"Поки не зустрічав цієї інформації в наукових публікаціях, але припускаю, що похибка може бути такою ж. Може також бути помилка під час забору, людський фактор. А от спеціальне середовище під час транспортування вже не потрібно, бо тест робиться на місці", - сказав Ляшко.

Нагадаємо, столичні медики дійшли висновку, що у Києві кількість хворих на коронавірус у рази більша, ніж вказує офіційна статистика. Справа в тому, що українці не роблять тести, а відразу починають лікування.

Вийти в ефір
04.03