Трьом експосадовцям ПриватБанку повідомили про підозру в розтраті понад 136 млн грн
Підозрювані скористались службовим положення та вивели гроші перед тим, як втратили контроль над банком
Трьом колишнім топ-менеджерам ПриватБанку повідомили про підозру у розтраті 136 мільйонів гривень напередодні націоналізації фінустанови. За даними слідства, кошти були нелегально нараховані під виглядом компенсації за депозитом від втрати доларового депозиту в результаті девальвації гривні.
Про це 23 лютого повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Офісу Генпрокурору.
"Генеральним прокурором 22 лютого 2021 року погоджено повідомлення про підозру трьом колишнім високопосадовцям ПАТ КБ "Приватбанк" у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та у службовому підробленні", - повідомили .
За інформацією пресслужби, підозру вручили колишньому першому заступнику Голови правління "Приватбанку", літак якого напередодні примусово посадили в Борисполі, та колишньому Голові правління банку та начальнику департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно займала посаду першого заступника Голови правління пов’язаної з банком юридичної особи, повідомлено про підозру у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України.
"Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх високопосадовців банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ "Приватбанк", з урахуванням позиції власників його істотної участі, у найближчий час буде визнаний неплатоспроможним та перейде під контроль держави, та розуміючи, що у зв’язку із цим з 19 грудня 2016 року вони втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови. Він полягав у протиправному нарахуванні і виплаті додаткової винагороди - індексованої комісії у зв’язку із ростом курсу гривні до долару США на користь пов’язаної з банком юридичної особи по наявним депозитним договорам з нею. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалась", - розповіли у відомстві.
Зазначається, що для прикриття розтрати грошових коштів "Приватбанку" троє ексвисокопосадовців вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на начебто заздалегідь прийняте і погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року. Насправді документ був підроблений "заднім числом", а у грудну 2016 року - ухвалено рішення про застосування нарахування і виплати індексованої комісії по депозитам на користь пов’язаної з банком юридичної особи. Виплати здійснювались нібито в рамках розпорядження "Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долару США" від 2013 року.
Таким чином, підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн гривень.
Нагадаємо:
- 22 лютого у Борисполі примусово посадили приватник літак колишнього першого заступника глави ПриватБанку Володимира Яценка. Експосадовець фігурує у справі про незаконний вивід грошей з фінустанови під час націоналізації.
- 9 грудня 2020 року Апеляційний суд поновив провадження у Госпсуді щодо скасування націоналізації Приватбанку та поверненню колишнім акціонерам їхніх часток.
- На початку 2020 року Госсуд Києва відкрив провадження за позовами низки екс-топ-менеджерів та екс-акціонерів Приватбанку про визнання недійсними договорів про придбання акцій, які були укладені в грудні 2016 року під час націоналізації банку. Серед позивачів є і Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
- У квітні 2019 року Шостий апеляційний суд за клопотанням Приватбанку призупинив розгляд скарги на рішення Окружного адмінсуду про скасування націоналізації Приватбанку.
- Згідно з даними Нацбанку, Приватбанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) займав 1-е місце серед 77 банків.
- Екс-власники банку заявили, що вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як Приватбанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди.
- 18 грудня 2016 року Уряд країни, посилаючись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку і влила в його капітал понад 155 млрд грн.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!