Останні новини

Три кохання, одна Українка: у Києві пройде виставка та дві постановки, присвячені Лесі Українці

До 150-річчя Лесі Українки поставлять хіт театру Камінний господар

У Києві 25 лютого, на день народження Лесі Українки, можна буде відвідати виставку сценічних костюмів зі спектаклів за її творами та виставу в театрі російської драми. У театрі, що носить її ім'я вже 80 років, покажуть п'єсу Три кохання та В полоні пристрастей або Камінний господар.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайти музею імені Тараса Шевченка та Національного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Читайте також: Які прем'єри чекатимуть киян у лютому-квітні

Історія в костюмі

історія в костюмі.jpg

Фото з сайту музею

На виставці представлені усі костюми, в яких на сцені театру ставилися твори Лесі Українки з 1939 по 2002 роки. Більшість одягу - це 4 варіації на тему ввистави Камінний господар. У цьому році виповнюється 80 років з того моменту, як Київський державний російський драматичний театр у 1941 році отримав ім'я поетеси.

Художній керівник театру Костянтин Хохлов тричі ставив Камінний господар - вперше у 1939, потім 1946 та нарешті в 1951 роках. Символічним продовженням цієї п'єси стала постановка 2002 року У полоні пристрастей.

У 1979 році Леся Українка сама вийшла на сцену театру у спектаклі Ірини Молостової "Сподіватися" за текстом Юрія Щербака. Причетними до створення багатьох вистав за творами самої Українки стали Борис Лятошинський, Мирослав Скорик. А вже 15 років кожен новий сезон театру відкривається п'єсою У полоні пристрастей.

"Великий італійський режисер Джорджо Стрелер колись сказав, що драматургія Антона Чехова схожа на китайську скриньку: відкриваєш одну, а всередині неї – друга, відкриваєш другу – а там третя, і так до нескінченності. Очевидно, драму Лесі Українки Камінний господар можна порівняти з такою ж скринькою, адже вона змінюється з часом, відкриває нам щоразу нові грані, залишаючись актуальною поза часом і простором. Від романтики до жорстокої трагедії кохання", - описує творчість драматургині Михайло Резнікович, чинний гендиректор Нацтеатру росдрами ім. Лесі Українки.

Де: бул. Т. Шевченка, 12.

Коли: з 10 по 28 лютого.

Скільки: 60 грн, пільговий 30.

У полоні пристрастей або Камінний господар

камінний господар.jpg

Фото з сайту театру

Виставу можна подивитися у театрі 26 лютого о 19:00. Тривалість спектаклю - трохи менше півтори години, йде він російською мовою. Уперше його поставили 26 жовтня 2002 року.

Останньою коханою Дон Жуана виявилася донна Анна - це єдине, що поєднує усі версії цієї історії від різних авторів. Прониклива історія кохання, вигадана Лесею Українкою - це історія пристрастей, де воля жінки - закон для чоловіка, де все на межі між почуттями та меркантильністю. Це вже п'ята поява знайомх героїв на сцені - раніше п'єсу ставили у 1939, 1946, 1951, 1971рр.

Про постановку неодноразово писали фахові світові видання і вітчизняна газета День.

Вікове обмеження: 14+.

Де: Нацтеатр росдрами ім. Л. Українки, вул. Б. Хмельницького, 5.

Ціна: від 40 до 150 грн.

Три кохання

три кохання.jpg

Фото з сайту театру

Ювілейний вечір Лесі Українки, що пройде 26 лютого о 20:00, розповість про історії кохання поетеси. Звучатимуть вірші та листи Українки.

Вікове обмеження: 14+.

Де: Нацтеатр росдрами ім. Л. Українки, вул. Б. Хмельницького, 5.

Ціна: 100 грн.

Нагадаємо:

  • Чи може український театр перейти у онлайн формат? Які ролі в кіно найбільше запам‘ятовує глядач? А також про життєві цінності, які варто плекати і розкривати в собі. Про все це розповів в інтерв‘ю Kyiv Live актор театру і кіно Володимир Горянський.
  • Єдиний в Україні англомовний театр  ProEnglish Theatre презентує в Києві свою нову виставу Forgetting Othello. Вона складається із тексту класичної шекспірівської п'єси із доповненими монологами біженців. Перший спектакль відбудеться вже 13 лютого в культурному центрі Арт Братислава.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03