Останні новини

Цифровізація України та зміни до ПДР: головні новини України та світу

Про це та інше у нашому дайджесті

5 жовтня Президент Зеленський анонсував відмову від паперових документів у 2021 році, парламентарі ЄС попередили українських політиків на рахунок згортання реформ, а на Луганщині зноову сталась пожежа, в результаті чого здетонували боєприпаси.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

Азербайджан заявив, що вранці 5 жовтня Вірменія випустила по його території ракету. Вірменія, у свою чергу, стверджує, що це Азербайджан почав широкомасштабний наступ.

Повідомляється, що вже кілька днів противник, "притиснутий по всьому фронту", систематично завдає ракетних ударів з території Вірменії по густонаселених районах Азербайджану і цивільній інфраструктурі на території Азербайджану.

Водночас, як повідомляє "Азертадж", Міноборони Вірменії заперечує факт обстрілу території Азербайджану з боку Вірменії і заявляє, що він вівся з окупованих територій.

Джерело: УП

Попередження від ЄС

Депутати Європарламенту звернулися до глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії з відкритим листом. В ньому вони висловили попередженням для політиків і олігархів, відповідальних за згортання реформ.

Лідери ЄС планують порушити питання верховенства права в Україні під час кількох зустрічей за участю Володимира Зеленського в Брюсселі.

Європарламент позбавив акредитації всіх новообраних іспанських депутатів -  ЗМІ

Джерело: Укрінформ

Пожежа на Луганщині

У луганській області між населеними пунктами Нижньотепле та Артема стався черговий підпал. В результаті цього здетонували нерозірвані боєприпаси.

Проте рятувальникам вдалося не допустити поширення воню на електропідстанцію та магістральний провід.

Новий поділ на карантинні зони

З 5 жовтня в Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Територія країни розподілено на чотири карантинні зони: “зелену”, “жовту”, “помаранчеву” та “червону”. Колір зони залежить від поширення COVID-19 в регіоні.

У "червоній" зоні залишається Тернопіль, а також до нього додався Канів Черкаської області.

У "помаранчевій" зоні - Ужгород, Івано-Франківськ, Суми, Харків, Чернівці, Луцьк, Вінниця, Дніпро, Мелітополь, Ірпінь, Львів, Фастів, Полтава.

"Жовту" зону разом з Києвом ділять Кривий Ріг, Краматорськ, Мукачево, Біла Церква(+Броварський район), Житомир, Запоріжжя, Одеса, Рівне, Херсон, Черкаси та Чернігів.

Цифровізація в Україні

Президент Володимир Зеленський заявив, що завдяки продуктам проекту з цифровізації "ДІЯ" у 2021 році Україна почне входити в режим paperless. Тобто всі послуги будуть цифровими, без паперів.

“Від мене є невеличкий спойлер: 2021 рік стане початком входження країни у режим paperless. Тобто ніяких більше паперів. Це стосується всіх державних органів. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших нескінченних папірців, необхідних для отримання тих чи інших державних послуг", - заявив Зеленський.

За його словами, "це - лише десята частина наших великих планів", бо "100% послуг будуть онлайн, а бюрократія та корупція стануть нетиповим явищем".

Зміни до правил дорожнього руху

В Україні з 1 листопада вводяться нові стандарти дорожнього руху. Відтепер, окрім "лежачих поліцейських", пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.

Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий "лежачий поліцейський". Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.Вийти в ефір
18.05