Останні новини

Ціна питання: у студії Kyiv Live назвали суму за голос виборця

Певні ТВК формуються впливовими особами, які перекупають голоси маленьких партій. Тим часом більшість фальсифікацій відбуваються на рівні ДВК.

Про такі та багато інших махінацій розповіли в ефірі Kyiv Live.

Загалом, порівняно з парламентськими виборами, ціна голосу на місцевих була не такою вже й великою. ТВК само по собі транзитне, і більше порушень та підкупів фіксуватимуть на ДВК, упевнений депутат Київради Валерій Гуманенко.

Проте ціна фальсифікації на місцевих виборах, на думку журналіста Ігоря Мірошніченка, може бути значно вищою.

"У Верховну Раду - це мандат одного депутата, там ще треба дійти до тієї виконавчої влади, аби на рівні держави розподіляти кошти. А тут напряму кожен депутат буде впливати на розподіл. Тому ціна питання дуже велика. Я бачив конкретних експертів, які вивчали питання підкупу; ціна одного голосу в Одеській області була до 8 тисяч гривень!", - заявив Мірошніченко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/n107L7cIM3U" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Ті цифри, що звучать зараз: 400, 500 грн - копійки порівняно з обіцяними 4-8 тисячами, запевнив журналіст. Гуманенко в свою чергу зазначив, що 200 - 500 грн складали лише аванси, які допомагали впевнитися, що виборець поставить галочку у потрібному місці.

Нагадаємо, результати виборів до Київради можуть викривити. Про це заявляє партія "Опозиційна платформа - За життя". У політсилі наголошують, що частину голосів можуть вкрасти на користь іншої партії.

Вийти в ефір
03.12