Останні новини

Тихий океан можуть заразити радіацією: Японія прийняла рішення, яке призведе до екологічної катастрофи

Вода з АЕС "Фукусіма-1" містить ізотопи тритію.

Сьогодні, 13 квітня, уряд Японії офіційно дозволив злити значний масив води з аварійної АЕС “Фукусіма-1” в океан. Вона, як стверджується, очищена від радіоактивних речовин. Однак це рішення викликало моментальну негативну реакцію Китаю та Південної Кореї.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на УНН.

Читайте також: Імовірна екологічна катастрофа на Київщині: в річку Ірпінь зливали дивну рідину

Китайська влада “вкрай незадоволена” рішенням Японії про скидання очищеної від радіоактивних частинок води з аварійної АЕС “Фукусіма-1” в океан. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті МЗС КНР.

“Подібні дії свідчать про крайню безвідповідальність, вони завдають серйозної шкоди здоров’ю і ставлять під загрозу безпеку населення сусідніх держав”, — йдеться в заяві.

В Китаї вважають, що такі односторонні дії Японії можуть призвести до зараження радіацією вод Тихого океану і привести до генетичних порушень та збираються винести питання на міжнародне обговорення.

Невдоволення рішенням висловили й в уряді Республіки Корея. Начальник управління координації державної політики країни Ку Юн Чхоль зазначив, що південнокорейський уряд буде вживати всіх необхідних заходів для захисту населення країни від наслідків цього кроку Токіо. 

“Народ Республіки Корея протестує проти рішення японської влади. У свою чергу уряд зажадає від Японії вжити заходів для забезпечення безпеки наших громадян та запобігання шкоди морській екосистемі”, — підкреслив Ку Юн Чхоль.

У Сеулі також збираються повідомити про ситуацію Міжнародному агентству з атомної енергії і попросити міжнародну спільноту дати об’єктивну оцінку діям Токіо. Також Республіка Корея посилить перевірки на предмет радіаційної безпеки імпортних продуктів харчування.

Однак, у Японії заявляють, що будуть домагатися розуміння з боку сусідніх країн щодо майбутнього скидання в океан води з аварійної АЕС “Фукусіма-1”.

Генсек кабінету стверджував, що з ядерних об’єктів КНР, Південної Кореї і Тайваню також в океан зливається технічна вода з вмістом тритію. 

“Якогось впливу на навколишнє середовище від цього не помічено”, — підкреслив генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Кацунобу Като.

Після аварії на АЕС “Фукусіма-1” у березні 2011 року у сталевих баках на території станції накопичилося понад 1 млн 250 тис. тонн води, очищеної, як повідомляється, від більшості небезпечних радіоактивних речовин. Однак вона містить в собі ізотопи тритію, який звідти витягти технічно не вдається. В Японії стверджують, що під час скидання в океан концентрація цієї речовини буде відповідати нормі, встановленій Всесвітньою організацією охорони здоров’я для питної води.

Нагадаємо:

  • Фахівці Національного аерокосмічного агентства NASA у США заявили, що людству поки не загрожує катастрофа. Раніше вчені висловлювали побоювання щодо найбільш небезпечного для Землі астероїда Апофіс, який виявили ще у 2004 році.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
09.05