Останні новини

У "червоних" зонах можуть закритися всі сфери, які призводять до спалахів: Уряд змінив критерії адаптивного карантину в регіонах

Уряд змінив критерії встановлення зон адаптивного карантину в регіонах України. Відповідне рішення ухвалили з доопрацюванням в одноденний термін.

Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр міністр Денис Шмигаль.

Найвищий рівень обмеження для "червоної" зони буде вводиться, якщо рівень захворюваності в регіоні більш ніж в 5 разів перевищить середній по Україні.

Перелік обмежень в "червоній" зоні Кабмін буде визначати спільно з регіоном. 

"Проектом акта пропонується внести зміни до постанови уряду від 22 липня №641 і передбачити, що "червоний" рівень встановлюється спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС в разі завантаженості більше 75% ліжок в медустановах регіону протягом 5 днів поспіль і перевищення середнього рівня захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів більше ніж в п'ять разів", – пояснив Степанов.

За його словами, обмежувальними заходами в "червоних" зонах може бути закриття всіх сфер або поступове обмеження деяких сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби.

Місто або район включатимуть до "червоної" зони в разі:

  • завантаженості 75% ліжок в медичних установах регіону протягом п'яти днів поспіль;
  • перевищення середнього рівня по країні захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж в п'ять разів.

При цьому в "червоній" зоні закривати школи і дитячі сади будуть тільки за умови, якщо на самоізоляцію відправлено понад 50% класів.

До "помаранчевої" зони включатимуть:

  • на вході проведення заходу або на вході до закладу обов'язково встановлюються інформаційні матеріали про площі і максимально можливу кількість відвідувачів;
  • виключається норма про заборону перевезення в громадському транспорті при заповнювання 50% сидячих місць.

На даний час, за даними Міністерства охорони здоров'я, загальний показник кількості нових випадків COVID-19 в Україні становить 96,8 на 100 тис. населення при допустимій нормі в 40 на 100 тис.

Нагадаємо, станом на 15 вересня у столиці виявили 356 нових хворих на коронавірус. За добу померли 8 киян. Вилікувались - 134 особи.Вийти в ефір