Останні новини

У Чорнобилі відпрацьоване ядерне паливо вперше розмістили у сховищі "сухого" типу на найближчі сто років

Це історична подія для всієї України

18 листопада у рамках проведення «гарячих» випробувань на сховищі відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу розмістили перший пенал, завантажений відпрацьованим ядерним паливом, у бетонний модуль на довгострокове зберігання протягом 100 років.

Про це повідомляє пресслужба Державного агенства України з управління зоною відчуження.

Заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Максим Шевчук подякував міжнародним партнерам, які є донорами Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку, за фінансову підтримку України під час зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Також він побажав Чорнобильській станції успішного та безпечного завершення «гарячих» випробувань і подальшої експлуатації СВЯП-2.

"Нашим завданням є повноцінна та безпечна експлуатація цього об’єкту. Тому, щоб забезпечити усі необхідні видатки на СВЯП-2, ми спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, профільними комітетами Верховної Ради України, а також за підтримки народних депутатів працюємо над тим, щоб під час підготовки проєкту бюджету до другого читання було враховано фінансові потреби ЧАЕС для забезпечення ефективного функціонування об’єктів, які було побудовано за кошти міжнародних партнерів", - наголосив заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

За словами в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимира Пєскова, розміщення першого пеналу, який завантажений відпрацьованим ядерним паливом - це історична подія не тільки для Чорнобильської АЕС, а й для всієї України, адже цьому процесу передувала довготривала, складна та злагоджена робота замовника, підрядників, профільних та регулюючих органів.

Джерело: ДАЗВ

Нагадаємо, авіакомпанія SkyUp виконає спеціальний рейс в Белград (Сербія) з Києва. Вилетіти можна буде 24 листопада. Вийти в ефір
16.05