Останні новини

У День пам’яті жертв Голодоморів Київ оголосить хвилину мовчання: які ще заходи проведуть у столиці

У столиці відбуватимуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок

28 листопада о 16:00 Київ вшанує хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу – та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Також у цей день у столиці обмежать проведення розважальних заходів будь-якого формату.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби КМДА.

На території усього міста приспустять або вивісять із траурною стрічкою Державний прапор України. Кияни також долучаться до загальноукраїнської акції "Запали свічку".

Церемонія вшанування відбудеться на території Національного музею жертв Голодомору (вул. Лаврська, 3), біля Пам’ятного знаку на Михайлівській площі та інших знакових місцях.

Окрім того, в освітніх закладах Києва проводитимуться виховні години, лекції, меморіальні заходи, книжкові та фотовиставки. Разом з тим, у соціальних мережах триватимуть інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи під загальним гаслом “Збережи пам’ять. Збережи правду”.

Серед таких заходів:

  • 27 листопада в “Київській фортеці” відбудеться демонстрація фільму та лекція Юрія Граждана;
  • До 6 грудня в бібліотеці ім. Лесі Українки м. Києва організовано книжкову виставку “Трагедія незнищеної волі”;

Також в онлайн форматі на вебсайті Державного архіву м. Києва можна ознайомитись із архівними документами “До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні”.

Нагадаємо, український інститут національної пам’яті випустив просвітницький ролик до 87-роковин Голодомору в Україні 1932-1933 років. У ньому йдеться про спротив українських селян колективізації.

Вийти в ефір
22.01