Останні новини

У Дніпрі на апараті штучної вентиляції легень померла породілля з COVID-19: дитину вдалося врятувати

Жінці зробили кесарів розтин, після чого вона ще три тижні була в реанімації.

У лікарні імені Мечникова у Дніпрі померла 28-річна породілля з підтвердженим діагнозом COVID-19. В жінки було 90 % ураження легень. Після кесаревого розтину, вона три тижні перебувала в реанімації на апараті ШВЛ.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання Суспільне та допис головного лікаря медзакладу Сергія Риженко в себе у Facebook.

Читайте також: Україна потрапила в топ-10 країн із розповсюдження COVID-19

"В операційній: на обличчі вмираючої матері посмішка при крику народження дитини, яку врятували шляхом кесаревого розтину. Інстинкт продовження роду або почуття виконаного обов'язку?" - написав лікар.

У коментарі виданню медик розповів, що вагітні жінки важко переносять коронавірус. За його словами, жінки з важкими пневмоніями, які до останнього залишаються вдома, надходять у лікарню Мечникова у вкрай важкому стані. Тому врятувати і жінку, і дитину стає дуже важко.

"Зазвичай майбутня дитина підпирає діафрагму, легені зменшуються, утворюються застійні процеси", – пояснив Риженко.

Риженко додав, що в лікарні є ще шість "важких" породіль із коронавірусом, у них від 60 % до 90 % ураження легень. Водночас їхні діти народилися здоровими.

Нагадаємо:

  • В Україні напружена ситуація з коронавірусом зберігатиметься ще щонайменше 10 днів - до 15 квітня. Після цього рівень захворюваності може піти на спад.
  • У Києві можуть продовжити карантин, якщо кількість інфікованих продовжить зростати. Питання локдауну після 16 квітня розглянуть наступного понеділка – 12 квітня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04