Останні новини

У Франції заборонили секс з підлітками: покарання до 20 років, згоди бути не може

У законі передбачена поправка на "Ромео і Джульєтту".

Парламент Франції у четвер, 15 квітня, ухвалив закон, який заперечує можливість згоди та кваліфікує секс з дитиною у віці до 15 років як зґвалтування. Жоден дорослий не зможе отримати згоди підлітка.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Reuters.

Читайте також: Зеленський прокоментував зустріч з Макроном та Меркель та анонсував одну з тем переговорів

Відтепер за французькими законами, секс з дитиною, яка не досягла 15 років, каратиметься тюремним ув'язненням до 20 років. Раніше, як зазначає видання, вік згоди також становив 15 років, але, щоб домогтися засудження за зґвалтування, потрібно було довести прокурорам, що статевий контакт був під примусом.

Деякі законодавці висловлювали занепокоєння щодо того, що вік згоди, нижчий, за який секс автоматично стає зґвалтуванням, може криміналізувати добровільні сексуальні стосунки між неповнолітніми. Тож для таких випадків у парламенті була внесена поправка з романтичною назвою "Ромео і Джульєтта", яка дозволяє сексуальні відносини між підлітком і особою, старшою не більше, ніж на п'ять років.

Цей пункт не застосовується в разі сексуального насильства. Крім того, законодавство вважає зґвалтуванням кровозмішувальний секс (з родичем) з неповнолітньою до 18 років.

Передумовою до прийняття змін у законодавство став випадок, пов'язаний з двома гучними судовими справами: двом дорослим чоловікам, яких звинуватили у статевих актах з 11-річними дівчатами, вдалося уникнути покарання за зґвалтування завдяки лазівкам у французьких законах. Раніше у Франції не було постанови, згідно з якою дитина до певного віку вважається нездатною дати згоду на секс.

Нагадаємо:

  • Поліція затримала 62 річного Миколу В., якого обгрунтовано підозрюють в згвалтуванні та вбивстві 7-річної Маші Борисової з села Щасливе на Херсонщині. Про нього відомо, що чоловік вже відсидів за наругу над хлопчиком з цього ж села, а родичі затриманого з ним не спілкуються.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05