Останні новини

У грудні вперше за 800 років засяє "Вифлеємська зірка": де і коли її можна побачити

У день зимового сонцестояння дві найбільші планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн наблизяться на мінімальну відстань одна до одної

У день зимового сонцестояння, 21 грудня, дві найбільші планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн наблизяться на мінімальну відстань одна до одної. З Землі вони виглядатимуть як одна яскрава зірка. За теоріями деяких вчених, саме таку астрономічну подію називають у "Віфлеємською зіркою", про яку йде мова у біблейській легенді. Таке явище останній раз спостерігали 800 років тому. 

Старший науковий співробітник відділу декаметрової радіоастрономії НАН Михайло Рябов у прямому ефірі телеканалу Kyiv Live розповів про це рідкісне явище.

На небесній сфері планети зблизяться на відстань 1/5 діаметра Місяця, це приблизно 700 км, що для космічних масштабій досить мізерна відстань. Злиття планет можна буде побачити з будь-якої точки Землі, проте, як зазначив науковець, південні країни зможуть краще розгледіти явище.

Пік подіі припаде на 21 грудня, проте поступове зближення можна буже спостерігати вже з середини місяця. Газові гіганти поступово наближаються один до одного від початку літа 2020 року.

Орбітальні рухи "з'єднують" дві планети кожні 20 років. Наступні очікуються 5 листопада 2040 року та 10 квітня 2060 року. Однак вони не будуть настільки близькими, як цьогоріч. Наступного разу таке зближення земляни побачать через вісімдесят років.

Нагадаємо, на пшеничному полі під Києвом комбайнери зобразили малюнок пляшки, що видно з космосу. Розміри фігури 202 на 57 метри.

Вийти в ефір
22.04