Останні новини

У Харкові до гімназії не взяли доньку загиблого в Чугуєві штурмана

Доньку загиблого у чугуєвській авіакатастрофі штурмана Олексія Остапенка не прийняли до школи у Харкові через заповненість класів. Вдова перевела маленьку Лізу, аби не жити в місті, де загинув її чоловік. Та у гімназії їй відмовили, мовляв, немає місць. А дитині запропонували хіба що місце у когось на колінах. У закладі звинувачення заперечили.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Олексій Остапенко мріяв дати дочці найкращу освіту.

Facebook Остапенка

Олена Остапенко до трагедії 25 вересня жила у Чугуєві разом з чоловіком Олексієм та донькою Лізою. Після загибелі штурмана жінка вирішила переїхати до Харкова до батьків. Постало питання про зміну школи - Ліза навчалася у другому класі.

"Недалеко від нас в Харкові знаходиться гімназія "Освіта". Нам лише одну зупинку потрібно під'їхати. У Чугуєві Ліза теж навчалася в навчально-виховному комплексі. Ми з Олексієм намагалися дати дочці найкращу освіту", - розповіла вдова.

Проте у гімназії Остапенко прийняли не дуже тепло.

"Я представилася, сказала, що вдова штурмана, який загинув. Так склалися обставини, що ми переїжджаємо до Харкова, тому дочку потрібно влаштувати в школу. Вона не може довго сидіти вдома і дивитися, як мама плаче, її потрібно чимось зайняти", - поділилася з журналістами жінка.

Директорка одразу сказала, що усередині навчального року в класах місць немає, навіть фізично нікуди поставити парту. А дівчинці запропонували хіба що сидіти в когось на колінах.

"Але директор відразу заявила, що ми прийшли сюди посеред навчального року. І навіть якби вона хотіла нас прийняти, то у неї немає зайвої парти і стільця для доньки. Ну, можна посадити її до кого-небудь на коліна в кутку класу. Вона так це і сказала! Додала, що в законі про освіту не написано, що вона зобов'язана приймати дітей військових або бійців АТО", - жаліється вдова штурмана.

Відповідь гімназії

У закладі відхрещуються від обурливих претензій.

"Що? Які коліна? Що ви говорите! Я за свої слова відповідаю! Прийшла мама, я їй пояснила, що у мене тільки один клас на паралелі і там 31 учень. У мене технічно немає можливості прийняти", - відповіла на запитання журналістів директорка школи Тетяна Кучеренко.

До того ж, хоча в Мінобороні й сказали, що у жінки є пільги, за законом школа може приймати дітей з мікрорайону, дітей співробітників, а також братів і сестер наших учнів. І тільки після цього будь-яких дітей, запевняє Кучеренко.

"Але у нас класи переповнені. Ні про які коліна я не говорила, це фантазії мами", - прокоментувала ситуацію директорка.

Олексій з донькою Лізою.

Фото Facebook Остапенка

Для своєї доньки Остапенки хотіли найкращого: відвели її на кембриджські курси, дівчинка поглиблено вивчає англійську. Вдова каже, що мріяли дати їй вищу освіту закордоном. А сам штурман чудово знав мову та єдиний зі своїх колег вів радіообмін іноземною. З листопада мав отримати дозвіл та вести переговори по радіо за межами України. Остапенко опанував три види літаків: винищувач, бомбардувальник та транспортний. Політ 25 вересня був останьою сходинкою для підвищення кваліфікації.

Нагадаємо:

  • 25 вересня, близько 21:00 у Харківській області при заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. Під час падіння літака почалася пожежа. Станом на зараз вогонь загасили. Крім екіпажу, на борту перебували військові льотчики та курсанти Інституту повітряних сил імені Кожедуба. Це був навчальний політ.
  • У Харківській області командир літака Ан-26, що впав під Чугуєвом, повідомляв про проблеми з двигуном. 
  • У лікарні помер один із постраждалих внаслідок падіння літака Збройних сил України АН-26 на Харківщині. Курсант Харківського національного університету повітряних сил знаходився у вкрай важкому стані, більше 90% опіків тіла.
  • За фактом авіакатастрофи військового літака АН-26Ш на Харківщині Державне бюро розслідувань розпочало розслідування. Слідчі розглядатимуть аварію за статею про порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило тяжкі наслідки.
  • У мережі з'явились моторошні кадри з камери відеоспостереження в Чугуєві (Харківщина). Камера зафіксувала останні секунди польоту літака Збройних сил України АН-26, який згорів 25 вересня 2020.
  • Мати курсанта 3 курсу льотного факультету Харківського національного університету Повітряних сил, який єдиний вижив після авіакатастрофи АН-26 на льотних навчаннях, прокоментувала стан сина.
  • Одним із курсантів, які загинули в літаку Збройних сил України Ан-26, що розбився ввечері 25 вересня поблизу Чугуєва, на Харківщині, виявився Олександр Скочко з Мелітополя. За непідтвердженою інформацією, хлопець був сином штурмана Іл-76, збитого над Луганськом у 2014 році.
  • На місці авіакатастрофи знайшли тіла 25 загиблих. Ще одна особа померла у лікарні та одна особа травмована (перебуває у лікарні). За інформацією СБУ, командир екіпажу літака Ан-26 перед катастрофою доповів про відмову лівого двигуна і запросив захід на посадку. Міністр оборони Андрій Таран заявив, що літак Ан-26, скоріш за все, зачепився крилом за землю. Kyiv Live зробив добірку найбільших авіакатастроф, які сталися на території України за часи незалежності.

Вийти в ефір