Останні новини

У Києві пам'ять жертв Бабиного Яру вшанують маршем 29 вересня

Хода пройде від Лук'янівки до меморіалу "Бабин Яр"

29 вересня, в День пам'яті жертв Бабиного Яру, у Києві планують провести Марш пам'яті. Традиційно збираються жителі столиці та інших міст України, представники єврейських громад, громадські активісти.

Про це повідомляє JewBuzz.

День пам'яті жертв Бабиного Яру проводиться 29 або 30 вересня - в дні початку масових розстрілів, і присвячується всім загиблим в роки окупації Києва.

Учасники збираються о 16:00 на площі перед кінотеатром "Київська Русь". Звідти колоною підуть до меморіалу "Бабин Яр" (Менора), щоб вшанувати пам'ять загиблих і нагадати світові про те, що подібне не повинно повторитися.

"Ми робимо це для тих, кого вже немає, і хто ще не народився. Заради наших предків ми збираємося і зберігаємо пам'ять про цю трагедію. Трагедія Бабиного Яру - частина пам'яті України і людства. Щороку ми йдемо тією ж дорогою, якою пройшли вони. Вони йшли на смерть, ми - щоб наповнити майбутні покоління розумінням цінності кожного життя", - розповіли організатори.

Зазначається, що Марш пам'яті - це особиста ініціатива однієї людини, яка виросла в масовий соціальний проект.

Нагадаємо, що 10 вересня відбулося перше засідання Благодійного фонду Меморіал Голокосту Бабин Яр в новому складі. Голова Асоціації євреїв-колишніх в'язнів гетто і нацистських концентраційних таборів Борис Забарко наголосив на необхідності створення меморіалу пам'яті жертв Бабиного Яру в Києві. 


Вийти в ефір
18.05