Останні новини

У Києві послаблять карантин: новий поділ на епідемічні зони почне діяти з 28 вересня

З 28 вересня в Україні запрацює новий поділ на карантинні зони. Так, у "червоній" опиняться лише два міста - Тернопіль та Бережани, що на Тернопільщині. Водночас на Київ чекає послаблення карантину. З "помаранчевої" він потрапив у "жовту" зону.

Про це повідомив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Тепер в Києві заборонено відвідування соціальних установ. Також в столиці будуть діяти обмеження "зеленої зони" - маски в приміщеннях, заповнюваність в кінотеатрах не більше 50% місць, перевезення пасажирів в громадському транспорті дозволяється тільки в масках і на пасажирських сидіннях.

Відновлюється робота: засобів розміщення (хостели, туристичні бази і т.д.); діяльність розважальних закладів, ресторанів в нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін в дитячі табори; проведення масових заходів з аудиторією більше 1 людини на 20 квадратних метрів і більше 100 чоловік.

За новими критеріями, до "червоної" зони відносять, якщо захворюваність у 5 разів вища середньої захворюваності по Україні за 14 днів. До "червоної зони" потрапили: міста Тернопіль та Бережани Тернопільської області.

Зазначається, що Міністерство охорони здоров’я закладає 10 млрд гривень у державний бюджет на 2021 рік на забезпечення українських лікарень засобами реагування на можливі спалахи інфекційних хвороб.

"‎Ми всі бачили, у якому стані українська система охорони здоров’я зустріла початок пандемії у березні. Як тоді наші лікарні були не готові реагувати на виклики COVID-19. Наприклад, тоді у нас було тільки 12 тисяч ліжок для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію замість 36 тисяч, які маємо зараз"‎, - зазначив Максим Степанов.

Додамо, що станом на ранок 24 вересня у столиці зафіксовано всього 20 665 випадків.

Нагадаємо, в Україні за останню добу зафіксували 3372 випадки зараження коронавірусом, 52 людини з коронавірусом померли. Серед жертв COVID-19 - одна дитина. 

Вийти в ефір