Останні новини

У Києві вандали розмалювали найромантичніший пам'ятник. Фото знівечених "Луіджі та Мокрини"

У Києві вандали зіпсували пам'ятник "Луїджі та Мокрина", який знаходиться біля Мосту Закоханих у Маріїнському парку. 

Про це йдеться в повідомленні APnews.

На пам'ятнику з'явилися написи "Free Markiv" та "Fuken Italians". У виданні зазначають, що ці слова антиіталійської спрямованості, і пов'язані з укладанням в Італії нацгвардійця Віталія Марківа. Українця звинувачують у вбивстві журналістів Андреа Роккелі та Андрія Миронова в ході боїв за Слов'янськ в травні 2014 року. Суд засудив Марківа до 24 років тюремного ув'язнення.

Фото: apnews

Автори пам'ятника "Історія кохання" – українські скульптори Олександр Моргацький і Григорій Костюков. Він встановлено на честь італійського військовополоненого солдата Луїджі Педутто та українки Мокрини Юрзук, які зустрілися в австрійському таборі для військовополонених. Разом вони були два роки, після чого війна їх розлучила на 60 років.

Луїджі та Мокрина обзавелися сім'ями на батьківщині, але почуття один до одного не згасали. У 2004 році вони зустрілися в ефірі "Жди меня". Після цієї зустрічі пара вже не розлучалася, а Луїджі навіть зробив пропозицію коханій. Правда смерть внесла свої корективи - Луїджі помер у 2013 році.Мокрина Юрзук померла в 2015.

Нагадаємо, раніше голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович розповів, як влада планує декомунізувати пам'ятник Щорсу.

Вийти в ефір