Останні новини

У Києві відкриють пам'ятник полковнику Болбочану, який вигнав з Криму більшовиків

У Києві відкриють пам’ятник полковнику Армії УНР Петру Болбочану в рамках проекту "Українська історія в камені: Петро Болбочан – той, хто не схилив знамен". Монумент з'явиться 4 жовтня о 10:30 год.  за адресою Січових Стрільців, 86.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці голови Київської обласної організації політичної партії "Правий сектор" Олександра Лінського.

Розстрільний календар - 28 червня 1919 року розстріляний полковник Армії  #УНР Петро Болбочан Вперше його без офіційних пояснень арештували у січні  1919 року. Володимир Винниченко та інші представники лівих соціалістичних  течій наполягали

Петро Болбочан

Пам’ятник полковнику Болбочану в столиці авторства Михайла Горлового і Олександра Фурмана стане першою монументальною скульптурою на його честь в Україні й світі. Ідея встановлення запропонував історичний клуб “Холодний Яр”.

Петро Болбочан (1883-1919) – український військовий діяч, полковник армії УНР, очільник Кримської операції зі звільнення Криму від більшовиків і узяття під контроль Чорноморського флоту. Відстоював ідею самостійної та незалежної України, категорично виступав проти союзу з більшовиками та Росією. Був заарештований через критику непослідовної політики уряду УНР, засуджений воєнно-польовим судом та розстріляний. 

Вийти в ефір