Останні новини

У Києві три будівлі хочуть визнати об'єктами культурної спадщини: які саме

Усі будівлі зведені у XIX сторіччі

Три будівлі у Шевченківському районі Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує занести до переліку пам'яток архітектури. Всі споруди збудовані ще у ХІХ сторіччі і мають високу історичну цінність. 

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на відповідну заяву заступника директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Юрія Тація у Facebook.

Маєток Бернера

Колишній маєток купця 1-ї гільдії Якова Бернера. Цей будинок на бульварі Тараса Шевченка, 1-а, (в минулому, Бібіковський) , був зведений за проєктом відомого київського архітектора Володимира Ніколаєва та закінчений у 1886 році. Над карнизом маєтку збереглися ініціали власника "ЯБ".

Садиба Фалера

Ще одним претендентом на статус пам’ятки є маєток Фалера – кутова садиба на вулиці Великій Васильківській, 10. У другій половині ХІХ сторіччя тутешня ділянка належала німецькому підданому Генріху Фалеру – засновникові меблевої фабрики. Його син у 1897 році розпочав спорудження будинку в стилі неоренесансу. Будівництвом керував Андрій-Фердінанд Краусс.

садиба фалера.jpg

Фото: Rasal Hague, Вікіпедія

Модерністська поліклініка біля Софійського собору

Будинок поліклініки Спілки Письменників на старовинній вулиці Рейтарській - останній претендент на статус пам'ятки. Це один із яскравих прикладів радянського архітектурного модернізму. На його місці у 1873 році стояв двоповерховий старовинний будинок, в якому розміщувався готель Рим. Споруду поліклініки було зведено у 1986 році за проєктом видатних столичних архітекторів Авраама Мілецького та Володимира Шевченка.

Спочатку будівля належала Спілці письменників України, потім її передали у приватну власність ТОВ “БРАКЕРАЖ”. Наразі будівля перебуває у аварійому стані, у серпні 2020-го там обвалились верхні балкони.

reitarskaya_15.viz_.v.jpg

Проєкт оновленого будинку поліклініки Спілки Письменників на вулиці Рейтарській

Нагадаємо, у центрі Києва, за адресою вул.Рейтарська,15 у будівлі колишньої поліклініки Спілки письменників обвалились верхні балкони.Вийти в ефір
27.01