Останні новини

У Києві 46-річний донор врятував життя чотирьох людей за одну ніч

Лікарі пересадили хворим серце, печінку та дві нирки

Вночі 19 лютого лікарі Київської міської клінічної лікарні на лівому березі пересадили нирку 22-річному киянину, що 13 років перебував на діалізі. Родичі 46-річного чоловіка, що помер від крововиливу в мозок, погодилися на донорство двох нирок, печінки та серця. Другий орган-фільтр пересаджували 30-річній жінці, власні нирки якої не працювали 3 роки. Серце небайдужого донора тепер б'ється майже у його ровесника, а операцію зробили в Інституті Шалімова. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост клініки у Facebook.

донорство.jpg

Фото Ірини Заславець

Читайте також: Кількість донорів під час карантину скоротилася в загальному на 40-60%

У клініці на Харківському шосе, 121, родичі загиблого прийняли непросте рішення про мультиорганне донорство. Як кажуть лікарі, спроби врятувати 46-річного киянина були марними. Консиліум медиків підтвердив смерть мозку, після цього рідні погодилися на донорство. Його серце, нирка та печінка з Київської міської клінічної лікарні дісталися інших медзакладів, де врятували 3 життя.

У самій лікарні 22-річному юнаку пересадили одну нирку, адже його власні органи відмовлялися працювати з 9 років. Хлопець 13 років перебував на гемодіалізі та чекав трансплантації. Лікарі Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова допомогли лівобережним колегам зробити операцію, що тривала три години.

В самому інституті Шалімова пересадили другу нирку, реципієнткою стала 30-річна киянка, а також печінку - шанс на видужання отримала 49-річна жінка.

Серце донора тепер битиметься в грудях 46-річного чоловіка, власний орган якого не міг качати кров. Складну операцію зробили в ту саму ніч, 19 лютого, у Інституті серця МОЗ. Перші удари нового життя киянин відчув о третій ночі.

"Глибокі співчуття і величезна шана родинам донорів. Дякую, що знайшли в собі сили ухвалити рішення, яке подарувало життя іншим людям. Сподіваюся, розуміння, що часточка вашої рідної людини продовжила жити, хоча б трішки полегшить біль втрати…", - звернулася  до сім'ї донора Ірина Заславець - одна з лікарок, яка проводила операцію.

У лікарні зазначили, що підбір пари донор-реципієнт здійснювався з допомогою Єдиної інформаційної системи трансплантації, яка запрацювала цьогоріч.

За останні два тижні, заявили фахівці, в Україні здійснили 10 трансплантацій - два пересаджені серця, дві печінки і шість нирок. Операції провели у Львові, Запоріжжі та Києві.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03