Останні новини

У Києві лікар приймав пологи по телефону у жінки, яка народжувала вдома: довелося викликати швидку

Новонароджену та маму доправили до пологового

3 лютого, у Києві бригада швидкої медичної допомоги прийняла пологи на дому. 37-річна жінка народжувала вдома з лікарем “на телефоні”.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Центр екстреної медичної допомоги.

Читайте також: Етері Жданова поборола рак та розповіла, що їй у цьому допомогло

Пацієнтка народжувала вже четверту дитину, також це були другі позалікарняні пологи.

У певний момент щось пішло не так, і породіллі довелось в терміновому порядку звернутись за допомогою до “швидкої”.

За допомогою лікарів на світ з’явилась дівчинка. Новонароджену з мамою доправили до пологового будинку.

У чому ризик пологів вдома?

Українським законодавством питання домашніх пологів неврегульоване. Лікарям заборонено приймати пологи вдома. Однак заборонити це жінці чи силою притягти її до медичного закладу теж ніхто не має права. 

Лікарі різко негативно ставляться до домашніх пологів з простої причини: це небезпечно. Навіть при абсолютно здоровому перебігу вагітності під час пологів можуть виникнути непередбачені ускладнення - і, наприклад, акушерське кровотеча може закінчитися летальним результатом, якщо не надати допомогу в лічені хвилини, а в домашніх умовах це неможливо.

Згідно з результатами досліджень, ризик смерті новонародженого в перший місяць життя після домашніх пологів підвищений в два рази в порівнянні з народженим у медичній установі.

Нагадаємо:

  • Домашні пологи стають все більш модними. Жінки наслідують популярних блогерів, які закликають “довіритись природі”, Instagram-сторінкам експертів та навіть королеву Єлизавету ІІ, яка народжувала у Букінгемському палаці. Однак чи безпечно це?

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03