Останні новини

У Києві пішов з життя художник та музикант Юрій Зморович

Він виступав під псевдонімами Zmorro і Мінімаліссімус

У Києві на 75-му році життя помер відомий художник, музикант та поет Юрій Зморович. Він виступав під творчими псевдонімами Zmorro і Мінімаліссімус.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на публікацію видавця Дмитра Бураго у Facebook.

Юрій Зморович.jpg

Фото - Facebook

Читайте також: Помер український режисер Сергій Проскурня

"Юра володів унікальним чуттям в мистецтві. І, здається, не було області людських знань, які не захоплювали його. Математичні трактати і філософські праці, космічні теорії і філологічні дослідження. І кожен з нас, хто наближався до Зморовича, був пройнятий його творчою енергією. Ми починаємо прощатися з епохою, в якій мистецтво було метою, а не засобом, саме творчість мала змістотворну властивість, а приватне життя - і полотном, і інструментом в ньому", - написав Бураго.

Наразі невідомо, що стало причиною смерті. 

Зазначимо, що Зморович закінчив Київський державний художній інститут (архітектурний та мистецтвознавчий факультети; диплом за фахом — історія і теорія мистецтва) і Ленінградський державний інститут театру, музики і кінематографії (відділення режисури кіно і театру). З 1960-их він писав вірші і публікувався у різних журналах. Окрім цього, займався візуальним мистецтвом, виступав у театрі, а також писав і виконував музику. Крім цього, він був режисером, скульптором та перформером.

Нагадаємо:

  • У четвер, 4 лютого, помер батько президента "Динамо" Ігоря Суркіса та народного депутата від партії "ОПЗЖ", почесного члена УЄФА Григорія Суркіса. 10 грудня Михайлу Суркісу виповнився 101 рік. Причина смерті не уточнюється.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03