Останні новини

У Києві хочуть виселити з гуртожитку переселенця, який у холоди увімкнув обігрівач

У мережі кажуть, що це його перше порушення

Студента-переселенця з тимчасово окупованої території Донецької області 1 лютого можуть виселити з 3-го гуртожитку Національного університету фізичного виховання і спорту. Усе через те, що в зимові морози, порушуючи правила, він увімкнув обігрівач в кімнаті.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост активістки Таїси Гайди у Facebook.

студент.jpg

Фото активістки

Читайте також: Студентка Драгоманова просить про відрахування через антиукраїнські настрої своєї викладачки

Студент під час холодів увімкнув обігрівач у своїй кімнаті. Це порушує правила проживання в гуртожитку і на цьому його спіймала керівниця("забороняється використовувати електропобутові прилади, не зазначені у договорі найму жилої площі в гуртожитку, без дозволу адміністрації гуртожитку закладу освіти"). Тепер хлопцю погрожують виселенням. Він прибув до університету навчатися із тимчасово окупованих територій Донецької області і в заяві на ім'я вишу написав, що в Києві йому більше нема де проживати. 

"Є хлопчик з Донбасу, спортсмен, вступив на контракт у Національний університет фізичного виховання, гарно склав іспити, тому на 2 курсі його перевели на бюджет і через високі оцінки має стипендію. 23 в рейтингу по навчанню. Має спортивні нагороди", - розповіла про студента активістка.

Попри те, що це нібито його перше порушення, керівництво університету обіцяє виселити переселенця першого лютого.

"Ще і пригрозили, що якщо не напише заяву і добровільно не залишить гуртожиток, то матиме проблеми з навчанням. В керівництві "універу" сказали, що може хоч гопки скакати, а вони його до першого лютого викинуть на вулицю. І у хлопця дилема: намагатись відстояти свої права, або покинути навчання і повернутись на Донбас, про що йому, власне, прямим текстом і сказали", - резюмувала проблему Гайда.

Хлопець у заяві на ім'я ректора пообіцяв, що подібних порушень більше не станеться та попросив посприяти його ситуації: його мати одна виховує молодшу сестру і податися студенту нікуди. До того ж, обігрівач він ввімкнув, бо мав високу температуру.

Коментатори під постом масово засуджують керівництво вишу та підтримують Олександра Духлікера - нашим журналістам вдалося дізнатися його ім'я.

Снимок экрана (119).pngСнимок экрана (120).pngСнимок экрана (121).png

Що каже закон

Згідно наказу МОН Про затвердження Положення про особливості користування гуртожитками закладів фахової передвищої та вищої освіти від 21 листопада 2019 року порушнику правил внутрішнього розпорядку може загрожувати зауваження та попередження.

"У разі систематичних порушень правил внутрішнього розпорядку гуртожитку з боку мешканця гуртожитку органи студентського самоврядування можуть порушити питання щодо його подальшого проживання в гуртожитку перед адміністрацією гуртожитку закладу освіти. Рішення про подальше проживання такого здобувача освіти в гуртожитку закладу освіти приймає керівник закладу освіти з урахуванням пропозицій органів студентського самоврядування та адміністрації гуртожитку".

Журналіст телеканалу вирушив на зустріч із Олександром Духлікером, аби з'ясувати, чи має право університет його виселяти. За словами Володимира Новака, хлопцю немає, де жити, а сукупний дохід у нього близько 4 тисяч гривень.

Тим часом у прямому ефірі Kyiv Live юрист запевнив глядачів, що якщо хлопцю не було 18 років, коли він підписував договір із гуртожитком, то такий документ не має юридичної сили. Таким чином, Духлікер нічого не порушив, а університет, у свою чергу, мав забезпечити йому гідні умови проживання.

"Як він міг у 16-17 років підписати договір, коли людина вважається неповнолітньою? Друге - стаття 3 Конституції України говорить: Людина, її життя і здоров'я, честь та гідність, недоторканність і безпека - це найвища соціальна цінність. Якби гуртожиток забезпечив йому належну температуру в кімнаті, він би обігрівач не включав".

У подібних ситуаціях експерт радить студентам фіксувати все на телефон - у суді за допомогою цих відео можна буде довести свою позицію. Також слід звернутися до центрів безоплатної правової допомоги, які допоможуть встановити, що ваше право на нормальне проживання могло бути порушене.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/R6UXfKBPbtA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Пізніше нашому журналісту Володимиру Новаку вдалося поговорити із самим Олександром Духлікером. Хлопець заявляє, що через сильні морози та високу температуру скористався звичайним побутовим нагрівачем потужністю не більше одного кіловат, так званим "вітродуйчиком". Ірина Рогозіна, директорка студмістечка, сказала юнаку, що за цей проступок для нього тепер є два варіанти розвитку подій: або виселенння за своїм бажанням, або процес через студраду та ректора, і проблеми з навчанням.

"Особисто в моїй кімнаті це друге попередження, але не в мене. Коли у нашій кімнаті вперше увімкнули обігрівач, мене не було, я був на тренуванні, були інші хлопці, які зараз тут вже не живуть. Цей обігрівач я мав відвезти додому, але коли температура повітря була -20 і в мене був жар, було дуже холодно, мені довелося порушити", - пояснив Духлікер.

За його словами, він не один користується такими "вітродуйчиками" - у підсобці, де другокурсник брав прилад, були десятки таких самих. Можливо, їх теж забрали у студентів, але їм, на відміну від Олександра, дали другий шанс. Юнак попросив Рогозіну про поблажку, з огляду на скрутне становище, як внутрішньо переміщеної особи, але почув холодну відмову.

"Я сказав: мені нема де жити, я переселенець, у нас скрутне матеріальне становище з мамою, вона виховує нас одна. Я намагаюся якось "відколотися" від мами, стати самостійним, і гуртожиток для мене найбюджетніший варіант. Коли їй телефонувала моя мама, вона сказала: їдьте на свій Донбас. Вона не знає, що я пережив, що пережила моя мама та на той час дво-трирічна сестра".

Духлікер збирається боротися за свої права, адже визнає провину. Але іншим його сверстникам давали другі шанси за кальяни, алкоголь та інші подібні речі. На чуже хлопець не претендує, проте й свого не віддасть.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/obUz9rbt_vI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Студенти інших вишів кажуть, що маловірогідно, щоб за такий проступок могли вигнати. Проте все залежить від керівництва гуртожитку. Обігрівач у приміщенні - це, звісно, порушення, але не таке вже й критичне.

"Лише за вітродуйку не випруть, але якщо вже були порушення, а завідувач сувора дуже, то випруть", - зауважила третьокурсниця університету Шевченка Софія Левченко.

Нагадаємо:

  • У Києві знайшовся власник автівки с символікою ФСБ та донецькими номерами, яку помітили 25-го січня на Позняках. Через кілька годин "наліпки" зафарбували, але чоловік заявив, що поліція зіпсувала його майно.
  • За минулу добу Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, стали відомі дати реєстрації на ЗНО 2021, в університеті Драгоманова стався мовний скандал, а також стало відомо, що в Україні працюватиме нова Програма медичних гарантій. Також 26-го січня розповіли, чи купуватиме Україна газ в Росії, коли можуть отримати вакцини від коронавірусу, а також, скільки ще триватиме ремонт Шулявського шляхопроводу. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.03