Останні новини

У Києві знесли старовинну будівлю, щоб збудувати скляний хмарочос: прокуратура порушила справу

Перед початком знищення будівля перебувала у гарному стані.

У центрі Києва повністю зруйнували історичну дореволюційну будівлю. У неділю, 11 квітня, триває демонтаж, а залишки вже мало нагадують будівлю, яка ще три тижні тому була у гарному стані. Столична прокуратура розпочала кримінальне провадження за самоправство.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Київську міську прокуратуру.

Правоохоронці заявили, що після звернення громадської організації розпочате кримінальне провадження щодо факту самовільного демонтажу будівлі по вул. Симона Петлюри у Шевченківському районі столиці. Відомості про цей факт 10 квітня було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України (самоправство).

172288817_4395328127145182_2148759943852721233_n.jpg

Демонтаж історичної будівлі. Фото: прокуратура

Зазначається, що співробітники поліції під процесуальним керівництвом прокуратури провели огляд місця події, допитали в очевидців та витребували дозвільні документи щодо виконання будівельних робіт.

У прокуратурі зазначили, що досудове розслідування у кримінальному провадженні на теперішній час триває, а оцінка законності дій забудовника "буде надана після отримання відповідей від контролюючих інстанцій".

171419800_4050690944981732_3266026500515784501_n.jpg

Демонтаж будинку Уткіна. Фото: Facebook

Краєзнавець Антон Короб констатував, що територія, на якій розташований будинок, входить в історичний ареал забудови Києва відповідно до історико-опорного плану міста. Демонтаж розпочали ще 20 березня. За його словами, перед початком знищення будівля перебувала у гарному стані.

"Будинок по вулиці Симона Петлюри 29 почали демонтувати... без будь-яких розпізнавальних знаків..." — повідомив активіст.

будинок уткіна.jpg

Будинок Уткіна у перші дні демонтажу. Фото: Facebook

За інформацією видання Хмарочос, на місці двоповерхового будинку девелоперська компанія Zim Group планує звести 26-поверховий апарт-готель Times на 352 номери. На сайті забудовника йдеться про 15 поверхів, втім на LUN.ua вказано 26, а рендери свідчать, що будівля буде значно вищою за 15-поверхову.

ецу.png

Проект забудови, яку планують побудувати на місці історичної будівлі. Фото: LUN.ua 

Довідка

Старовинна будівля перед вокзальною площею, яку незаконно зруйнували, — це прибутковий будинок купця Івана Уткіна. Її збудовали орієнтовно між 1890 та 1905 роками за проєктом архітектора Олександра Вербицького. Двоповерхова садиба була розміщена на березі річки Либідь. Раніше фасад неоренесансної споруди вже втратив багато декоративних елементів, таких як вази на аттиках та ліпні картуші між вікнами другого поверху. Проте до знесення будівля перебувала у гарному стані, без ознак аварійності.

утк.JPG

Такий вигляд мала будівля на початку XX чтоліття. Фото: автор невідомий

Купець другої гільдії Іван Якович Уткін вирішив звести двоповерховий будинок на високому напівпідвальному поверсі в стилі неоренесанс. Композиція фасаду двовісний, наближена до симетричної, але не є такою. Спочатку фасад був нетінькован: на декор, модельований в цеглі (лопатки, ніші, дентікуламі, карнизи, гзимсами), накладалися ліпні гіпсові деталі.

Нагадаємо: 

  • У Києві розпочали відновлювати напівзруйнований дореволюційний маєток на Пейзажній алеї. Реконструювати повністю його не вдасться, але й зносити пам’ятку архітектури не будуть. За проектом передбачається зберегти старі фасади з прибудовою до них сучасного архітектурного об’єкту. Очікується, що тут працюватиме посольство Японії.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05