Останні новини

У київському метро відбулося жертвопринесення

Актори одного із київських театрів влаштували вертеп

У Києві, на станції метро Майдан Незалежності, 13 січня трупа акторів продемонструвала автентичний для українського театру вертеп. У фрагменті вистави була присутня сцена жертвопринесення. До слова, усі актори, на момент виступу, були у захисних масках.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Instagram Big Kyiv.

У традиційних для українського вертепу вбраннях, актори зобразили одну із найдавніших українських зимових містерій - обряд водіння кози. Згодом, головний герой-дід дістав зброю та вистрелив у "козу". Таким чином він приніс її в жертву, за давнім повір'ям.

вертеп.PNG

Фото: скріншот

Символічна загибель кози покликана відродити вічний ритуал перемоги життя над смертю. Це ритуал, що згодом перетворився на легенду про Воскресіння Христа. Проте, задумку акторів зрозуміли не всі: перехожий чолов'яга намагався допомогти бідній дівчині та підняти "козу" з холодної підлоги метрополітену.

Пасажири київської підземки були у захваті від постановки, знімали дійство на камери та голосно аплодували акторам.

До слова, усі учасники вистави, на момент виступу, були у захисних масках та дотримувалися усіх карантинних правил.

коза.PNG

Фото: скріншот

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ksA4xvtVhjE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 14 січня — Новий рік за Юліанським календарем (Старий Новий рік). До кінця року залишається 351 день. Цього дня церква вшановує пам’ять святого Василія Великого та Обрізання Господнє.

Теги:
Вийти в ефір
16.05