Останні новини

У лютому Україна опинилася у топ-10 країн, де громадяни просять про притулок у ЄС

Українці втомилися від подій на сході, а також пандемії коронавірусу.

У лютому 2021 року Україна увійшла до першої десятки країн, громадяни яких подавали заявки на отримання притулку в Євросоюзі. При цьому кількість звернень суттєво зросла у порівнянні з січнем. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на дані від Європейського офісу підтримки притулку (EASO).

Читайте також: В Євросоюзі домовилися про запровадження COVID-паспортів

Зазначається, що це значний контраст порівняно з громадянами інших країн, які мають безвізовий режим з ЄС. 

Загалом у лютому подали 38 тисяч заявок. Від українців надійшла 971 заявка, що на понад 70 % більше, ніж у попередні місяці (близько 650), і найбільше з березня 2017 року. Після такого стрімкого зростання Україна опинилася серед топ-10 країн, громадяни яких звертаються з проханням про притулок, вперше з 2016 року.  

Дві третини усіх заявок від українців було подано в одній країні - але не вказано, якій саме. 

Частка позитивних рішень щодо українців, прийнятих у лютому, залишилась на рівні 14 %, приблизно як і в попередні місяці.

Лідерство за кількістю заявок у лютому зберігали Сирія, Афганістан, Пакистан, Ірак та Нігерія. Чверть прохань надійшла від сирійців. При цьому загальна кількість заявок залишається нижчою, ніж до початку пандемії коронавірусу - менш ніж дві третини від кількості у лютому 2020 року. 

Снимок экрана 2021-04-21 в 11.13.33.png

Скріншот: easo.europa.eu

Нагадаємо:

  • 20 квітня, російські найманці 9 разів обстріляли українські позиції на Донбасі. На щастя, втрат серед ЗСУ немає.
  • Президент України Володимир Зеленський записав нове відеозвернення до українців. Крім пояснень, як реагувати на дії Росії, він запросив президента РФ Володимира Путіна зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де триває війна". 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05