Останні новини

У мережі опублікували унікальний знімок Хрещатика: як виглядала вулиця понад сотню років назад. Фото

2 вересня у мережі опублікували архівне фото вулиці Хрещатик з видом на вулицю Інститутську. Унікальна світлина була зроблена у 1890-х роках.

Відповідний знімок опублікувала Facebook-спільнота "Клуб Коренного Киевлянина".

Фото: Facebook-спільнота "Клуб Коренного Киевлянина", 1890-ті.

Фото: ukrfoto.ne, сучасний вид

Зародження вулиці Хрещатик

Початком існування Хрещатика саме як вулиці є 1797 рік, коли сюди перенесли контрактовий ярмарок. Так, протягом останніх десятиліть 18 і початку 19 століття відбувається забудова вулиці. У той час будували переважно житлові будівлі, але винятком став перший київський театр.

До 1873 року будівництво вулиці досягло Бессарабської площі. До кінця 19 століття забудова закінчується і Хрещатик стає головним місцем ділового життя Києва. У 1892 році через вулицю до Подолу прокладений перший в Російській імперії трамвай.

Тільки в 1944 році вулиця перетворилася в широку магістраль, з'явився каштановий бульвар. Архітектори намагалися поєднати ландшафт з особливостями забудови. У 50-тих роках будівництво завершується, вулиця набуває сучасних рис.

Нагадаємо, 17 серпня у мережі показали на архівному фото, як в СРСР з верхівки Володимирського собору в Києві скинули дзвони. Унікальний знімок датовано 1934 роком.
Вийти в ефір