Останні новини

У Мін'юсті хочуть зробити із найстарішого корпусу Лук'янівського СІЗО готель, в Інституті нацпам'яті - музей

Міністерство юстиції хоче зробити готель з найстарішого корпусу Лук'янівського СІЗО - "Катеринський", якого ув'язнені називають "Катька". Однак в Українському інституті національної пам'яті зазначили, що треба робити музей. 

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю "СТРАНА.ua".

"Ні, правда хочу зробити з "Катьки" готель. "Катька" - це найстаріше приміщення на території Лук'янівського СІЗО. Дуже красива, біленька будівля з товстими стінами. Ми хочемо побудувати на Бориспільській трасі сучасний СІЗО і частину жителів Лук'янівки переселити туди. А місце, що звільнилося будівлю - "Катьку", - переробити під готель. У той же час, Інститут нацпам'яті каже - ніякого готелю, треба робити музей. Але там 5 поверхів, величезний будинок. Хто, хто дасть гроші на це?", - зазначив Малюська. 

За його словами, готель зможе окупитися за 5-6 років. 

"По-друге, це трошки адреналін і екзотика. По-третє, це історія - там сиділо ого-го скільки людей! Еліта 19-20 століття. І ще багато там будуть сидіти за пару років, поки ми готель будемо будувати - так що і сучасна еліта встигне там побувати. Ми зараз намагаємося дізнатися, хто і в яких камерах сидів, таблички повісимо з іменами відомих особистостей, щоб було гарненько. На Заході це цілком собі нормальний типаж готелю - колишня в'язниця. З відповідним реквізитом. Я не про готель БДСМ-формату, це просто історична екзотика", - додав міністр.

Додамо, що сьогодні ізолятор складається з чотирьох основних корпусів, які розбиті на підкорпуси, і господарчої будівлі. Найстаріший корпус – "Катерининський", ув'язнені називають його "Катька". Раніше там утримували засуджених до смертної кари. У напівпідвальних приміщеннях "Катьки" ці вироки й виконували. Зараз камери в цьому корпусі непридатні для утримання людей.

Нагадаємо, в'язницю у Коцюбинському, що в Київській області, виставили на продаж, а разом з ним можуть продати розташований на її території будинок з квартирами. Мешканці живуть у неприватизованих квартирах.

Вийти в ефір