Останні новини

У МОЗ розповіли, кому заборонено робити щеплення проти COVID-19

Точно поки заборонено щеплювати дітей молодше 18-ти років.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, кому не можна робити щеплення від коронавірусу. Наразі протипоказано щеплювати дітей молодше 18 років.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на збірник відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19, який склали за підтримки Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Читайте також: В Євросоюзі домовилися про запровадження COVID-паспортів, - Reuters

Кому протипоказана вакцинація?

  • у кого алергія на будь-який з компонентів вакцини
  • в кого була важка алергічна реакція на першу дозу вакцини
  • якщо лихоманка (температура вище 38 °C).

Водночас застуда з температурою нижче 38 ℃ або нежить не є перепоною для вакцинації. Проте не рекомендується вакцинувати людей з ознаками застуди та температурою, оскільки вони можуть бути заражені коронавірусом.

Також не можна вакцинувати осіб молодше, ніж вказано в інструкції до вакцини. Якщо сказано, що вакцинація від 18 років, значить тих, хто молодше, щеплювати забороняється.

Нагадаємо:

  • Щеплення вакциною AstraZeneca у дуже рідкісних випадках може викликати тромбоз. Його провокують антитіла, які впливають на тромбоцити, викликаючи їх злипання. Через це в одних ділянках організму кількість клітин збільшується, а в інших – зменшується.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05