Останні новини

У МЗС закликали Росію виконувати зобов’язання щодо Донбасу

За словами речника МЗС, показовими стали сигнали очільників європейських держав за підсумками розмови із президентом Російської Федерації.

Україна вкотре закликала Росію припинити перекладати відповідальність за врегулювання конфлікту на Донбасі. Зрушення можливі лише за наявності політичної волі та за участі всіх сторін "норманського формату".

Відповідну заяву зробив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Європейську правду.

Читайте також: Україна заборонила деякі товари з РФ: яка продукція поповнила список торгового ембарго

"Позиція України не змінилася: зрушень в політико-дипломатичному врегулюванні російсько-українського збройного конфлікту можна досягти за наявності політичної волі та залучення всіх учасників Нормандського формату", - зазначив політик. 

Він прокоментував відеоконференцію президента РФ з главами Франції та Німеччини зазначивши, що заклик до переговорів та виконання зобов'язань є сигналом до Росії.

"Показовими стали сигнали наших європейських партнерів за підсумками розмови із президентом Російської Федерації: російська сторона має виконувати зобов’язання дотримуватися режиму припинення вогню, підкреслюється необхідність продовження переговорів лідерів нормандської четвірки", - зазначив Олег Ніколенко.

Він додав, що не бачить сенсу коментувати заяви, що пролунали в комюніке Російської Федерації.

"Вкотре закликаємо Росію припинити перекладати відповідальність на інших та почати виконувати в повному обсязі свої зобов’язання - як у рамках Мінських домовленостей, так і домовленостей Н4, досягнутих у ході Паризького саміту. Насамперед, мова йде про дотримання режиму всеосяжного припинення вогню, розблокування роботи КПВВ, поліпшення умов життя людей вздовж лінії розмежування", - наголосив речник МЗС.  

За словами Ніколенко, підтвердження режиму припинення вогню буде обговорюватися сьогодні, 31 березня, на засіданні Тристоронньої контактної групи, і там Росія "має чудову нагоду продемонструвати, що вона не за війну, а за мир".

"Зі свого, Україна послідовно виступає за мир та збереження людських життів", - зазначив він. 

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04