Останні новини

"У нас відібрали все”: як окупаційна влада Криму забирає у місцевих найцінніше

Російські суди вирішують, де Україна порушила власне законодавство.

В окупованому Криму у людей забирають ділянки, які знаходяться у приватній власності, а будинки руйнують. Загарбання землі у курортній зоні проводять ще з 2015 року. Люди не мають захисту у місцевих судах та вимушені звертатись до Європейського суду з прав людини.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на російське видання Новая газета.

Читайте також: Путін позбавив права українців володіти ділянками у курортній зоні окупованого Криму

Як зазначає видання, станом на 4 березня 2021 року "виконавчими органами державної влади поданий 3651 позов про витребування у власність міста земельних ділянок".

Забирати землю приходять силовики з автоматами 

"Увечері 26 лютого жителю Партеніта Юрію Каменському подзвонив сусід по садівничому товариству “Світанок”. Голос звучав схвильовано: “Юра, у тебе на ділянці ходять люди”. Каменський кинувся в СНТ. Ті, що прийшли на ділянку виявилися озброєні і при погонах. Біля воріт - семеро бійців ОМОНу в шоломах, бронежилетах і з автоматами", — розповідає видання.

Як зазначається, на власну ділянку Юрія Каменського озброєні люди так і не пустили. Через огорожу він підгледів, що по його городу ходять четверо судових приставів і кілька людей у ​​цивільному, та що там працює трактор. Трактор і люди в штатському трощили маленький, 30 м2, садовий будиночок, який чоловік побудував сам. У ньому він з дружиною і дітьми жили влітку.

"За кілька годин "гості" знищили все: ковшем викопали фруктові дерева і відвезли з собою, зрівняли з землею город, від будинку залишили поламані дошки”, — цитує видання власника ділянки.

Таким чином Юрій дізнався, що у нього більше "немає прав" на 8 соток, якими він розпоряджався 22 роки. 

За п'ять днів до візиту в Камінське, 21 лютого, озброєні люди прийшли на ділянку до пенсіонера Миколи Анікушина. Спиляли ворота, виламали двері будинку, зайшли і почали викидати меблі.

аник.JPG

Микола Анікушин показує, який будинок знесли на його ділянці. Фото: Новая газета

"Пенсіонер намагався показати бійцям документи на будинок, але від нього відмахнулися. Поліцейські, які Прибули на місце, опитали Анікушина і поїхали. Літньому чоловікові пояснили, що у його землі — новий власник", — йдеться у матеріалі.

Російські документи — не панацея

В кінці 2016 року понад 3000 осіб, отримали позови від прокуратури окупованого півострова. У позовах говорилося, що "земля при Україні видавалася жителям міста незаконно".

"Мої 10 соток в Балаклавському районі Севастопольська міська державна адміністрація видала мені 28 вересня 2013 року. Я хотіла побудувати дачу для своєї родини. 31 березня 2015 року я одержала російське право власності на землю”, — цитує видання мешканку Севастополя Галину Окорокову. 

Жінка почала збирати гроші на будівництво будинку, але у травні 2017-го отримала повідомлення, що її ділянка буде вилучена на користь міської адміністрації Севастополя.

"На суді я запитала: "Якщо землю нам українська влада видала з порушеннями, то чому ж Росія потім зареєструвала наше право власності?" І отримала відповідь: "Дівчинка помилилася". Серйозно, прокурор так і відповів. Але якщо державні органи так "помиляються", то чого ж людям взагалі чекати від країни?”, — обурилась власниця незаконно вилученої ділянки.

креппость.JPG

Земельні ділянки в Балаклаві прямо поруч з морем. Фото: Новая газета

Жінка жаліється, що місцева влада навіть не обіцяє компенсації. При цьому вартість ділянки після її вилучення у офіційних документах урізали з 3,8 млн рублів до 500 тисяч рублів.

"Я так розумію, що якщо в результаті буде вирішуватися питання з компенсаціями, мені і заплатять 500 тисяч, на які ніяку землю в Севастополі я вже купити не зможу. Слідом за першою інстанцією я програла і другу. Потім подала скаргу до ЄСПЛ. Зараз чекаю розгляду", — цитує видання постраждалу.

Російські чиновники вирішують, де Україна порушила власне законодавство

Отриману у 2009 році ділянку у Севастополі у Ленура Усманова також забрала окупаційна влада. На свої 10 сотках чоловік планував побудувати житловий будинок. Проте 26 жовтня 2017 року Росія позбавила Усманова і його дружину їхньої землі.

"Департамент із земельних і майнових відносин (ДІЗО) Севастополя стверджував, що моя ділянка — це землі лісового фонду, і виділяти його мені Україна не мала права. Ви тільки вдумайтеся: російські чиновники вирішують, що Україна порушила власне законодавство, і вимагають скасувати її рішення!”, — обурився чоловік.

крим.jpg

На ділянках в Партеніті, які незаконно забрала російська влада, невідомі люди проставляють кілочки і позначають дерева. Фото: Новая газета

Кооператив, у якому понад 3 тисяч осіб опинилися у аналогічній ситуації, скаржився до місцевого суду, проте там відмовлялись навіть розглядати справу.

"Наш кооператив спробував подати скаргу до Верховного суду, але там просто відмовилися її розглядати. Тоді кілька десятків членів кооперативу звернулися до ЄСПЛ. Я не подавав до Європейського суду. Наївно сподівався, що це якесь непорозуміння. Для всіх нас отримані земельні ділянки були єдиними, у нас відібрали все”, — цитує видання кримчанина. 

Нагадаємо:

  • 16 березня 2014 року у Криму, окупованому російськими військовими, відбувся псевдореферендум. Оголошений “результат” став підставою для об’явлення Росією про включення півострова у свій склад. Однак підготовка та захоплення РФ української території активно розпочалась одразу після втечі Віктора Януковича з України, а вже у лютому там з’явились так звані “зелені чоловічки”.
  • 18 березня 2014 року Росія оголосила про анексію Криму. Окупація півострова відбувалась поступово протягом місяця. Загарбник взяв під контроль місцеву владу та нарощував свою військову силу, проте на міжнародній арені заперечував присутність свого військового контингенту. Після псевдореферендуму РФ заявила про включення української території у свій склад. З чим довелося зіткнутися кримчанам одразу після окупації півострова у 2014 році — читайте у матеріалі Kyiv Live.
  • 12 березня рада Європейського Союзу ухвалила рішення щодо продовження санкцій проти Росії на наступні пів року за порушення територіальної цілісності України. До списку увійшли 177 осіб та 48 установ.
  • 11 березня, відбулося чергове засідання Ради національної безпеки й оборони. На порядку денному стояли питання продовження санкцій російським банкам, заведення Службою безпеки України кримінальних справ щодо держзради на нардепів, які голосували за Харківські угоди тощо.
  • Один з блоків Стратегії деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя охоплювати вісім пріоритетних напрямів, серед яких захист прав і свобод людини із залученням міжнародних організацій, а також розвиток "Кримської платформи".
  • Росія заявила, що ні в якому разі не допустить відчуження окупованого Кримського півострова. На заваді не стане навіть українська Стратегія деокупації та реінтеграції, котру затвердили на останньому засіданні РНБО.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!
Теги:
Вийти в ефір
11.04