Останні новини

У Офісі президента розповіли про підготовку зустрічі Зеленського з Путіним

Радник керівника ОП відзначив той факт, що зараз вкрай складно узгодити логістику, час, місце, формат зустрічі між президентами України та РФ через відсутність двосторонніх відносин.

Офіс президента України та Адміністрація президента Росії наразі у консультаційному режимі узгоджують між собою формат, місце та порядок денний майбутньої можливої зустрічі лідерів України та РФ - Володимира Зеленського та Володимира Путіна.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву радника керівника ОП Михайла Подоляка у коментарі "УНІАН".

Читайте також: У Путіна розповіли про підготовку зустрічі з Зеленським

"Погляньмо на ситуацію вцілому. Якщо ми бачимо спочатку концентрацію, а потім часткове відведення російських військ від кордону України, то з ким про це логічно говорити? З російською стороною. Якщо бачимо погрозливу активність в акваторії Чорного та Азовського морів, то з ким про це логічно говорити? Зрозуміло, що з російською стороною", - зазначив Подоляк.

Він уточнив, що "нормандський" та "мінський" переговорні формати продовжують своє існування, де російська сторона також представлена, та де постійно проходять перемовини у широкому колі.

"Але, в будь-якому разі, діалог між президентами безумовно буде складним, це обов’язковий рівень, якщо ми хочемо пришвидшити прийняття ключових рішень. Отже, чому це пропонується і що може обговорюватись – випливає вже з самої логіки ситуації", - пояснив радник Єрмака.

Михайло Подоляк також зазначив, що Зеленський запропонував змістовну річ, а саме - зустріч для активізації тих процесів, які "пробуксовують" та для розв'язання питань, котрі можна вирішити лише з російською стороною.

"Президент Путін у відповідь на це допустив можливість переговорів, саме з цього ми й виходимо. Зрозуміло, що далі починають працювати дві речі - обов’язкові заяви сторін, якими вони бачать теми порядку денного. І на цьому етапі сторони заявляють максимуми і свої "червоні лінії". Але це тільки публічна медійна складова, яка є елементом дипломатії тиску", - зауважив він.

Подоляк відзначив той факт, що зараз вкрай складно узгодити логістику, час, місце, формат зустрічі між президентами України та РФ, через відсутність двосторонніх відносин.

"Друга обов’язкова річ - це і є реальне узгодження формату і порядку денного, яку в консультаційному режимі між собою узгоджують Офіс президента України та Адміністрація президента Росії. Логістика, час, пріоритетні теми, остаточне місце. Це, до речі, вкрай складно на цьому етапі тому, що двосторонніх відносин в нас практично немає...", - підсумував він.

Нагадаємо:

  • 20 квітня президент України Володимир Зеленський записав нове відеозвернення до українців. Крім пояснень, як реагувати на дії Росії, він запросив президента РФ Володимира Путіна зустрітися "в будь-якій точці Донбасу, де триває війна". 
  • У Росії відреагували на пропозицію президента України Володимира Зеленського про зустріч з російським лідером Володимиром Путіним на Донбасі. Заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров назвав запрошення Зеленського "заявами хорошого актора".
  • 22 квітня президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що готовий обговорити із президентом України Володимиром Зеленським двосторонні відносини України та Росії у будь-який зручний час.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що очільник РФ Володимир Путін підтвердив бажання провести зустріч у двосторонньому форматі. Задля цього, український лідер вже доручив голові Офісу президента Андрію Єрмаку організувати з ним зустріч. 
  • Kyiv Live розбирався, чи відхилить Зеленський запрошення Путіна і за яких умов їхня зустріч може відбутися.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05