Останні новини

У ПАРЄ закликали Росію припинити ескалацію конфлікту на Донбасі

Парламентарії закликають РФ припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію ситуації.

Парламентська асамблея Ради Європи звинуватила Росію у зриві мирних зусиль з урегулювання ситуації на Донбасі. Вони закликають РФ припинити військові провокації й ескалацію.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву, поширену неформальною групою ПАРЄ "Балтік+", передає "Укрінформ".

Читайте також: Нардепа Гончаренка позбавили слова на засіданні ПАРЄ

"Останніми кроками, зокрема нещодавньою відмовою від поновлення зобов’язань щодо припинення вогню, Росія демонструє своє небажання щодо мирного вирішення конфлікту на Сході України. Навпаки, Росія відкрито підриває зусилля, спрямовані на сприяння миру, шляхом необґрунтованого переміщення своїх військ, водночас постійно звинувачуючи Україну та заперечуючи свою причетність до Донбасу", - йдеться у заяві, яка залишається відкритою до підписання.

Зазначається, що парламентарії висловлюють "серйозну стурбованість збільшенням кількості порушень режиму припинення вогню з боку підтримуваних Російською Федерацією угрупувань, зростанням кількості жертв і, особливо, постійним нарощуванням та концентрацією надмірних військових сил у безпосередній близькості до українських кордонів, а також на незаконно анексованому Кримському півострові".

"Все це підриває загальну стабільність і безпеку на нашому континенті", - йдеться у заяві.

Також парламентарії закликають РФ припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію ситуації, а також розвіяти всі занепокоєння, будучи повністю прозорою та надаючи інформацію про свою військову діяльність відповідно до механізму зменшення ризиків Віденського документа, як того вимагає Україна.

Підписанти заяви вітають Україну за її непохитну відданість політичному вирішенню російсько-українського конфлікту та за стриманість, яку демонструють Збройні сили України.

Нагадаємо:

  • Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що концентрація військ Росії на українському кордоні більша, ніж у 2014 році. Однак називати конкретну кількість солдатів у Пентагоні відмовились.
  • Росія стягнула до кордонів України понад 150 тисяч військових. Це найбільша в історії група військ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05