Останні новини

У підручнику з історії України для 8-х класів знайшли ідеологію "русского міра"

У навчальному посібнику, який має формувати світогляд та уявлення про Україну у підлітків, знайшли ворожу ідеологію

У шкільному підручнику з історії України для учнів 8-х класів знайшли пропаганду "русского міра". Підручник ухвалили шість з восьми експертів Міносвіти, тож він може з'явитися в школах вже наступного року. Поки що посібник не видали.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на видання Сьогодні.

У книзі багато плагіату, а про українські міста сказано, що "Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь і Севастополь". Історики вважають такі упущення неприпустимими.

"Росіяни не засновували там міст. Вони будували фортеці для своїх гарнізонів, де не було ніяких міських жителів. Саме ці тези підстави російськими українських міст, а не фортець з каменю - ця тенденція відома з часів Радянського Союзу", - стверджує історик Олександр Алфьоров.

Читайте також: Україна стане першою державою, де е-паспорти будуть прирівняні до паперових

Професор і доктор історичних наук Віктор Брехуненко – один із восьми експертів, обурений уривком про часи освоєння Харківщини та Сумщини в XVII столітті: "Українці відправлялися туди на сезонні роботи, полювати, рибалити, пасічникувати і так далі. Простір освоювали шляхом наближеного до первісних часів протистояння людини і природи".

Як вказав Брехуненко, в підручнику українці – засновники міст і особи, що мали писемність, – описуються ніби дикі племена.

"Маса системних помилок, маса фактологічних помилок. Цей підручник транслює в голови учнів московські ідеологеми "русского міра" і концепції "Новоросії", – заявив професор.

Водночас підручник не схвалили тільки два рецензенти, інші шість написали позитивні відгуки. В Інституті модернізації змісту освіти, який і проводив конкурс, призначили додаткову перевірку. Книгу пообіцяли виправити, якщо помилки підтвердять. Якщо ж вади не виявлять, книги все ж можуть потрапити до шкільних бібліотек.

Нагадаємо:

  • В українському шкільному підручнику за 10-й клас "Захист Вітчизни" помітили фотографії російських солдатів. На світлині військові, в російському екіпіруванні "Ратник" тримають в руках зброю, що вироблена в РФ.
  •  У підручнику для 3-го класу знайшли новий казус: дітям пропонують алкоголь, при чому в дещо незвичних обставинах, а саме на вершині гори. Вчителі та батьки незадоволені таким підходом авторів підручника.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
27.02