Останні новини

У податковій роз’яснили нюанси щодо виплати зарплати готівкою з каси

Спеціальні правила стосуються лише оплати праці.

Роботодавцям, які виплачуюють зарплати готівкою з виручки, необхідно знати декілька особливостей. Існує ліміт для каси, який перевищувати можна лише в певний термін виплат.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Державну податкову службу.

Читайте також: Компенсація при затримці виплат: у яких випадках можна розраховувати на додаткові кошти

Готівкова виручка (готівка) - це сума фактично одержаної готівки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), а також від операцій, що безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна. 

Суб'єкти господарювання використовують готівкову виручку, у тому числі готівку, одержану з банку, для забезпечення потреб, що виникають у процесі їх функціонування, а також для проведення розрахунків з бюджетами та державними цільовими фондами за податками і зборами (обов'язковими платежами). При цьому заборонено накопичувати готівкову виручку у касах підприємств понад установлений ліміт каси для здійснення витрат до настання строків цих виплат.

Установа/підприємство має право зберігати в касі готівку для виплат, які належать до фонду оплати праці та здійснюються за рахунок готівкової виручки, понад установлений ліміт каси протягом 3-х робочих днів з дня настання строків цих виплат у сумі, зазначеній у переданих до каси відомостях на виплату готівки.

Отже, обмежень стосовно використання готівки, яка надійшла в касу, для виплати заробітної плати не встановлено. Але, зберігати готівку в касі для виплати заробітної плати понад установлений ліміт каси підприємство має право протягом 3-х робочих днів з дня настання строків цих виплат.

Суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн. включно. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи.

Нагадаємо:

  • Українці, які хочуть відкрити власну справу, але не мають на це коштів, зможуть отримати безвідсоткову допомогу від держави на поворотній основі. 
  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
17.05