Останні новини

У Порошенка знайшли офшори для купівлі предметів мистецтва

Офшори були зареєстровані в Європі.

П’ятий президент України Петро Порошенко купував дорогі предмети інтер’єру та мистецтва через офшорні компанії. Юридичні особи були зареєстровані на його помічника Сергія Зайцева.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на міжнародний Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Читайте також: Скільки задекларував та чим володіє Порошенко

Розслідувачі виявили в документах, оприлюднених внаслідок витоку 2019 року, що на початку 2010-х Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями за допомогою свого помічника Сергія Зайцева. Це стало можливим завдяки діям австрійського банку Raiffeisen. Ще 11 компаній, які обслуговуються в Raiffeisen, пов’язані з бізнес-імперією Порошенка.

“Raiffeisen ідентифікував Зайцева як бенефіціарного власника більшості з цих компаній і він підписав корпоративні документи для інших – навіть, коли вони керували десятками мільйонів доларів для Порошенка до та під час його президентства, відповідно до листів та документів, отриманих OCCRP”, – йдеться в повідомленні.

У 2018 році Управління з питань фінансового ринку Австрії (FMA) оштрафувало Raiffeisen на 2,75 мільйона євро за “неадекватну перевірку осіб бенефіціарних власників та відсутність регулярного оновлення необхідних документів, даних та інформації, необхідних для розуміння, хто володіє та контролює структури, пов’язані з клієнтами підвищеного риску в специфічних індивідуальних випадках”. Тоді FMA не уточнювали, про яких саме клієнтів банку йдеться. У 2019 році Верховний адміністративний суд Австрії скасував штраф.

У квітні 2013 через одну з таких компаній, Vernon, Порошенко закупив предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Однак у відповідь на запит OCCRP юристи п’ятого президента заявили, що він не має відношення до жодної із зазначених компаній.

“Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником чи співробітником жодної з цих компаній”, – йдеться у відповіді юридичних радників Петра Порошенка із захисту репутації від поширення фейкових новин та упереджених розслідувань.

Сергій Зайцев не відповів на запит авторів – вони цитують його інтерв’ю 2016 року. У ньому він заперечував, що керував компанією Intraco на користь Порошенка.

Банк Raiffeisen заявляв, що його юридична перевірка має обмеження, а подальші розслідування та розшук залишається винятково за компетентними державними органами.

Пресслужба Порошенка наразі публічно не коментувала публікацію Центру.

Нагадаємо:

  • Екс-президент України Петро Порошенко помітно схуднув після того, як склав із себе повноваження. Але не через стрес та хвилювання, а тому що політик вирішив себе оновити.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05