Останні новини

У Раді ставлять рекорди "ударної" праці: для чого депутати збиралися на два позачергові засідання

Народні обранці ухвалили постанову про діагностику та лікування дітей, хворих на цукровий діабет, що дозволить отримувати їм лікування за рахунок держави.

У вівторок, 13 квітня, у Верховній Раді відбулося два позачергові засідання. Земельний закон розглянули разом із "ковідними" питаннями, ухвалили постанову про діагностику та лікування дітей, хворих на цукровий діабет та реструктурували валютні кредити для населення.

Про результати роботи депутатів повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Чому санкції заведуть Зеленського в глухий кут

Сьогодні депутати розглядали поправки до законопроєкту про земельний кодекс. Опозиція вимагає припинити витрачати час парламентаріїв на тисячі поправок, а провести загальноукраїнський референдум щодо ринку землі.

"Слуги народу" хочуть провести закон, згідно якому іноземна юридична особа може купити або орендувати землю. Це означає, що усі обіцянки діючого президента, що якщо іноземцям продавати землю тільки через референдум,- залишилися тільки обіцянками",— каже нардеп від фракції "ОПЗЖ" Юрій Бойко.

Загалом нардепи заслухали півтори тисячі пропозицій, з понад трьох тисяч жодну не підтримали. Водночас депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв назвав земельний кодекс "недолугим".

Час витрачали не лише на суперечки - кожні три години у сесійній залі відбувалося кварцування, а о 16:00 зібрались на позачергове засідання, адже розглядати на черговому нічого, окрім земельних поправок, не мають права. Друге засідання відбулося о 17:30.

"Партія "Голос" скликає позачергове засідання з тих питань, які справді зараз хвилюють українців. Це три питання, які стосуються коронавірусу, ситуації на Сході і, звичайно, виходу з економічної кризи",— зазначила депутатка Кіра Рудик.

Що ухвалили на засіданнях?

Перше нагальне питання - ухвалили постанову про діагностику та лікування дітей, хворих на цукровий діабет, що дозволить отримувати їм лікування за рахунок держави.

Згодом депутати взялися за тарифну політику, щоправда, нічого не наголосували. Однак реструктуризували валютні кредити для населення.

"Люди, які переживають, що 21 квітня їх виселять з єдиного житла – можуть видихнути спокійно. Мова йде про перерахунок саме цих кредитів за середньою ставкою між курсом, який зараз є та курсом, який був тоді, коли людина брала кредит",— уточнила депутатка від партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FA33ceWrXGg" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У середу, 14 квітня, депутати у першій половині дня продовжать розгляд поправок до земельного кодексу, їх залишилось більше півтори тисячі. А після обіду працюватимуть у комітетах та комісіях.

Нагадаємо:

  • Цьогоріч через пандемію коронавірусу та карантин випускники 11-х класів звільняються від проходження ДПА, відтепер його можна здавати за бажанням. Відповідний закон ухвалили 298 нардепів у вівторок, 13 квітня.
  • Народна депутатка Оксана Савчун прямо на засіданні Верховної Ради отримала повідомлення на телефон зі скаргою на корупцію.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05