Останні новини

У Росії затримали українського консула: всі подробиці

Сосонюка підозрюють в одержанні закритої інформації з баз даних правоохоронних органів і ФСБ.

Український консул Олександр Сосонюк затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його затримала ФСБ нібито "при зустрічі з громадянином РФ".

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Центру громадських зв'язків ФСБ Росії.

16 квітня ФСБ затримала Олександра Сосонюка під час зустрічі з громадянином Росії у Санкт-Петербурзі. Під час зустрічі Сосонюк "намагався отримати інформацію закритого характеру з баз даних правоохоронних органів Росії".

"Дана діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер щодо Росії. До іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права", – заявили у спецслужбі.

photo_2021-04-17 10.41.18.jpeg

Олександр Сосонюк. Фото: Facebook

Україна готує відповідь

Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що Сосонюка затримали лише на декілька годин. 

"Український консул був затриманий на кілька годин, зараз він знаходиться в українській дипустанові", - повідомили у МЗС.

Речник заявив, що Україна вже готує відповідь через затримання консула.

"Чергова провокація на тлі дестабілізаційних дій Росії. Обставини затримання з‘ясовуються. У відповідності до існуючої практики та на основі принципу взаємності українська сторона готує відповідь", - сказав Ніколенко.

Росія вишле затриманого консула

У Росії прийняли рішення вислати з країни затриманого консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка. Він повинен залишити РФ протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня.  Як йдеться в заяві Міністерства закородонних справ РФ, його перебування у Росії "небажане".

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
09.05