Останні новини

У США науковці схрестили людину та мавпу: що з цього вийшло

Експетимент проводили з дотриманням етичних та правових принципів.

У США вчені помістили стовбурові клітини людини в ембріони мавп і виростили химерні зразки. Усе задля того, аби вивчити історію еволюції. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням Cell.

Читайте також: Науковці створили перший синтетичний організм

Також робота важлива для розробки нових моделей людської біології та вивчення хвороб.

Група вчених з Інституту Солка в Каліфорнії виростили ембріони макак у лабораторії. Після 6 днів в них помістили стовбурові клітини людини. Уже через 24 години 132 ембріони знайшли людські клітини. Однак, незабаром виживаність ембріонів стала зменшуватися. І на 19-й день експерименту були живі тільки три зразка. При цьому відсоток людських клітин в ембріонах залишався високим протягом всього періоду їхнього росту.

"Розуміння того, які шляхи залучені в химерну клітинну комунікацію, дозволить нам, можливо, підвищити ефективність химеризму у виду-господаря, який еволюційно більш далекий від людини", – розповів один з авторів дослідження Іспісуа Бельмонте.

Біологи підкреслили, що їхній експеримент відповідає сучасним етичним і правовим принципам.

"Як би не були важливі для науки ці результати, не менш важливо те, як ми провели цю роботу, приділяючи найпильнішу увагу етичних міркуванням і тісно координуючи свою роботу з регулюючими органами", – додав Бельмонте.

Фото: pexels

Фото: pexels

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05