Останні новини

У світі є позитивний і негативний досвід застосування ПВК, - військовий експерт

Приватні військові компанії легалізовані у чотирьох державах

Діяльність приватних військових компаній можливо легалізувати, якщо держава бачить у цьому доцільність, вважає військовий експерт Олег Жданов.

У коментарі Кyiv Live експерт розповів про позитивні і негативні сторони від існування ПВК.

"Військові приватні компанії займаються питаннями охорони і оборони об'єктів і суб'єктів, тобто охороною людей, рухомого і нерухомого майна, а також збором і обробкою розвідувальних даних, логістикою і підготовкою фахівців для спецслужб і військових. Це позитивні сторони існування ПВК. Негативні полягають у тому, що ці кампанії готують фахівців, яких застосовують в нелегальному бізнесі - у військових конфліктах та здійсненні спецоперацій, які проводять спецслужби різних країн світу. Тому, щоб відповісти на питання, чи варто легалізувати ПВК, треба зважити всі переваги і недоліки. Якщо держава бачить таку необхідність, то можливо узаконити", - сказав експерт.

Читайте також: На Донбасі від мінометного обстрілу загинуло четверо українських військових

За словами Жданова, у світі є чотири держави, де офіційно існують приватні військові компанії. "Це - США, Великобританія, Австралія і ПАР. Ще Росія прираховує себе до цього клубу, хоча у її законодавстві відсутні поняття про приватні військові компанії", - розповів він.

Експерт навів як позитивний, так і негативний досвід застосування таких компаній. "ООН підписувала контракт з американською приватною військовою компанією, яка здійснювала оборону її конвоїв на території Іраку під час війни в Перській затоці. Негативний приклад - російська компанія "Вагнер", яка нелегально бере участь у збройних конфліктах на території різних країн. "Вагнерівці" підпадають під категорію військових злочинців, бо вони не комбатанти і їх не захищає Женевська конвенція (міжнародно-правовий документ, який регулює поводження з військовополоненими, - ред.)", - розповів Жданов.  

Нагадаємо:

  • 25 березня окупанти 8 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі. За минулу добу обійшлося без втрат та поранених серед українських військовослужбовців.
  • 23 березня Міністерство оборони України повідомило, що Росія розширила постачання на тимчасово окупований Донбас зброї, техніки, боєприпасів та інших ресурсів, необхідних для ведення війни проти України.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04