Останні новини

У світі зростає популярність на чотириденний робочий тиждень: результати приголомшують

Компанії, які ввели скорочений робочий тиждень, відзначають зростання продуктивності працівників

Все більше компаній у всьому світі переходять на чотириденний тиждень. Результати соціального експерименту приголомшують: робітники після тривалих вихідних повертаються задоволеними та виконують роботу набагато краще. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на агентство Bloomberg.

Читайте також: Гривня значно укріпилась: офіційний курс валют на 3 лютого

Тренд на чотириденний робочий тиждень помітно набирає обертів по всьому світу. За даними вебсайту з вакансіями ZipRecruiter, кількість публікацій, у яких згадується чотириденний тиждень, за останні три роки потроїлася. З 10 000 усіх вакансій - 62 мають 4-денний тиждень.

Один зі світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії, компанія Unilever, в грудні розпочала експеримент з чотириденним робочим тижнем для своїх співробітників в Новій Зеландії, який триватиме рік.

Уряд Іспанії розглядає пропозицію про субсидування компаній, які пропонують своїм співробітникам такі умови.

Навіть у Японії, в мові якої є слово "каросі", що означає "смерть від перепрацювання", законодавці обговорюють пропозицію про надання працівникам вихідного дня щотижня для захисту їхнього добробуту.

"Чотириденний тиждень набирає обертів. Для переважної більшості фірм скорочення робочого часу — цілком реальна мета", — говорить директор з досліджень британського аналітичного центру Autonomy Віл Стронг, .

Минулою весною берлінська технологічна компанія Awin, у якої 1000 співробітників, дозволила їм працювати в п’ятницю до обіду, щоб розслабитися на вихідних. Експеримент виявився успішним: продажі, залученість співробітників і задоволеність клієнтів зросли. У січні компанія прийняла рішення ввести чотириденний тиждень в компанії без скорочення зарплат.

"Ми твердо віримо, що щасливі, захоплені і врівноважені співробітники виконують роботу набагато краще", — заявив генеральний директор Awin Адам Росс.

За його словами, працівники знаходять способи поліпшити роботу і бути настільки ж продуктивними.

У листопаді 2019 року компанія Microsoft Japan повідомила, що провела успішний експеримент з чотириденним робочим тижнем для працівників, який тривав місяць. Технологічний гігант зафіксував майже 40%-вий стрибок рівня продуктивності.

Нагадаємо:

  • В Україні відкриють можливість для українців задекларувати свої тіньові статки. Відповідний законопроект внесли у Верховній Раді в порядок денний. "Нульова" декларація дозволить тим, хто "ховає" своє майно, відобразити його у своїй декларації без покарань та продовжувати жити за законом.
  • У вівторок, 2 березня, вартість криптовалюти Bitcoin зросла до 49,6 тисячі доларів. За добу вона зросла майже на 7%, що у валюті - 5 тисяч доларів. А ринкова капіталізація підвищилась до  915,8 млрд доларів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
14.04