Останні новини

"У тебе дуже багато грошей": Коболєв назвав можливу причину своєї відставки

Через збитки уряд звільнив очільника НАК "Нафтогаз України".

Колишній глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заперечує звинувачення в тому, що став причиною погіршення фінансового становища компанії на 10 мільярдів гривень. Підприємець вважає справжньою підставою для звільнення - накопичені ним $2млрд вільних коштів. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на з посиланням на інтерв'ю ексголови для "Інтерфакс-Україна".

Читайте також: Звільнення Коболєва: новий глава "Нафтогазу" назвав головні причини.

Коболєв розповів, що уряд також заздалегідь був проінформований стосовно збитку, замість запланованого прибутку у фінансовому плані в 11 млрд грн.

"Ми розуміємо, що вони покладались на наші гроші - 10 млрд грн. У нашому плані було замінити дивіденди тим чи іншим платежем (технологію можна обговорювати - від державних облігацій до "авансової виплати дивідендів") на суму 32 млрд грн... Цей план, про який я сказав Прем'єр-міністру та Президенту, вони за нього знають ", - зауважив Андрій.

Колишній глава правління наголосив, що на момент звільнення на рахунку компанії було понад 2 млрд доларів вільних коштів та 7 млрд кубометрів природного газу, що належать Нафтогазу, у підземних сховищах, підтверджуючи свою фінансову стабільність.

"Таким чином, з фінансовим планом, який, на жаль, не був затверджений для нас цього року, ми забезпечимо безпеку наступної зими, забезпечимо всі інвестиції у виробництво та передачу, крім усіх стандартних податкових платежів, ще 32 млрд. гривні ", - прокоментував Коболєв.

Ексголова повідомив, що компанія та він виконують всі завдання за контрактом, включаючи максимізацію бюджетних трансфертів, які були рекордними в 2020 році.

Нагадаємо:

  • 28 квітня Кабінет Міністрів України звільнив з посади голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.
  • Виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко замінить звільненого Коболєва на посаді. Рішення про призначення уряд прийняв в той же день.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
18.05