Останні новини

У центрі Києва зносять історичну будівлю 19 століття. Відео

У центрі Києві зносять старовинний будинок. Йдеться про будівлю на вулиці Саксаганського, 76. На думку жителів столиці, роботи проводяться незаконно.

Про це йдеться на сторінці у Facebook колишнього депутата Київради, голови громадської організації "Київське віче" Олени Терещенко. 

Раніше в будинку було відділення пошти. Зранку, 24 вересня двоповерхову садибу почали зносити. Усе навколо огородили парканом.

"Бульдозер трощить милий історичний будиночок на вулиці Саксаганського, 76! Ця двоповерхова садиба представляє величезну цінність як неповторний елемент історичної фонової забудови Києва XIX - поч. XX століття. Вона витримала численні революції, дві світові війни, свавілля молодої команди Черновецького та регіоналів, напевно, для того, щоб її ПРОТИПРАВНО знесли сучасні варвари сьогодні, 24 вересня 2020 року, - йдеться у повідомленні Терещенко.

Фото: Олена Терещенко/Facebook

На думку екс-депутатки, будинок руйнують незаконно, оскільки на будівельній огорожі не встановлений інформаційний щит, як це передбачено законодавством.

"Будинок руйнується в порушення чинного законодавства, що також підтверджує відсутність будь-яких дозволів на подібні роботи, які мають бути експоновані на паркані. Схема проста - немає будинку немає проблеми: якнайшвидше знести, а вже потім будуй що забажаєш, розповідаючи, що будинок впав сам через свій "аварійний" стан... І це давно стало розповсюдженою практикою", - зазначає Терещенко.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjeanne.dovhych%2Fvideos%2F10224119800438697%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Будинок до руйнування

Нагадаємо, у Києві за адресою Ярославів Вал, 10 знаходиться історична будівля, де свого часу працювала редакція газети "Рада2 – першого україномовного суспільно-політичного видання. Наразі цей житловий будинок під загрозою обвалу - все через ремонтні роботи мешканців перших двох поверхів, що розширюють свої квартири углиб.

Вийти в ефір